Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Procesja z relikwiami św. Faustyny, Patronki Łodzi...

Procesja z relikwiami św. Faustyny, Patronki Łodzi przeszła przez centrum miasta – 5 października 2018

W piątek 5 października 2018 r., w uroczystość świętej Faustyny Kowalskiej – patronki Łodzi, już tradycyjnie przez centrum miasta przeszła uroczysta procesja z relikwiami Świętej. Uczestnicy wieczornej procesji przebyli drogę, którą przemierzyła Helena Kowalska, biegnąc z dawnego Parku Wenecja do katedry świętego Stanisława Kostki przy ulicy Piotrkowskiej.

Zobacz —> FOTORELACJĘ

Tegoroczną procesję, przypadającą  80. rocznicę śmierci Siostry Faustyny, prowadził przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki z Poznania. Obecni byli także kard. Kazimierz Nycz z Warszawy, abp Grzegorz Ryś, abp bp Andrzej F. Dziuba i bp Wojciech Osial z Łowicza, bp Jan Zając z Krakowa oraz bp Ireneusz Pękalski i bp Marek Marczak – biskupi pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej.

Na uwagę zasługuje obecność na procesji – po raz pierwszy – delegacji duchownych wyznań chrześcijańskich, których świątynie znajdują się na terenie miasta i Archidiecezji.

Podczas drogi odmawiana była koronka do Bożego Miłosierdzia przeplatana fragmentami z dzienniczka świętej Faustyny Kowalskiej.

Info i foto za —> Archidiecezja Łódzka: Procesja z relikwiami Patronki Łodzi przeszła przez centrum miasta

Podczas Mszy świętej celebrowanej w uroczystość świętej Faustyny w łódzkiej bazylice archikatedralnej o godz. 19.00 arcybiskup nuncjusz Salvatore Pennacchio nałożył na ramiona metropolity łódzkiego Paliusz pobłogosławiony w Watykanie w dniu 29 czerwca 2018 r. przez papieża Franciszka.

Zobacz więcej o wydarzeniu w serwisie internetowym —> Archidiecezji Łódzkiej

fot. faustyna.lodz.pl

Wcześniej, bo o godz. 15.00 w kościele pw. Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej – świątyni usytuowanej pomiędzy dawnym Parkiem Wenecja, gdzie Helena Kowalska miała wizję Jezusa, a łódzką katedrą, gdzie usłyszała naglące wezwanie, aby wyjechać do Warszawy i wstąpić do klasztoru, Godzinie Miłosierdzia w ramach trwającego w dniach 4-5 października 1. Łódzkiego Kongresu Świętej Faustyny przewodniczył metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.

Czytaj więcej —> 1. Łódzki Kongres Świętej Faustyny – Godzina Miłosierdzia i Koronka z abp. Grzegorzem Rysiem