Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Pierwszy w Polsce znaczek pocztowy ze św. Ojcem Pi...

Pierwszy w Polsce znaczek pocztowy ze św. Ojcem Pio – 13 czerwca 2018

Podczas konferencji prasowej zapowiadającej 16. nocne czuwanie Grup Ojca Pio pod hasłem “Stygmaty św. Ojca Pio” w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, zorganizowanej przez Prowincję Krakowską Braci Mniejszych Kapucynów i Pocztę Polską, został zaprezentowany pierwszy w Polsce znaczek pocztowy ze św. Ojcem Pio.

Jest to jedna z polskich inicjatyw Roku Jubileuszu 100-lecia otrzymania stygmatów przez św. Ojca Pio oraz 50-lecia jego przejścia do domu Ojca.

Znaczek z podobizną Świętego został złożony w darach podczas Mszy św. w bazylice w Łagiewnikach, pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza, o północy z 16 na 17 czerwca 2018 r. Został wyemitowany w nakładzie 100 tys. sztuk. Znajdzie się w obiegu, ale będzie cenny, ponieważ nakłady „zwykłych” znaczków obiegowych zaczynają się zwykle od miliona sztuk.

Zobacz —> FOTORELACJĘ

Podczas konferencji prasowej zapowiadającej 16. nocne czuwanie Grup Ojca Pio pod hasłem “Stygmaty św. Ojca Pio” w…

Opublikowany przez Misericors PL Środa, 13 czerwca 2018

 

W konferencji wzięli udział: br. Roman Rusek OFMCap – Krajowy Koordynator Grup Modlitwy Ojca Pio, br. Zdzisław Duma OFMCap – Asystent Prowincjalny Grup Modlitwy Ojca Pio, Wiesław Włodek – Wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej S.A.

Autorka projektu – artystka plastyk Marzanna Dąbrowska – umieściła na znaczku charakterystyczny wizerunek świętego Ojca Pio. Naznaczony stygmatami Męki Pańskiej, przeżywał tajemnicze cierpienia, ale nigdy nie tracił pogody ducha. Zawsze pogodny i uśmiechnięty i tak właśnie został przedstawiony na znaczku. W podpis znaczka artystka wkomponowała kontur dłoni z czerwoną kropką na środku symbolizującą stygmaty – rany Pana Jezusa.

Podczas 16. nocnego czuwania Grup Ojca Pio pod hasłem “Stygmaty św. Ojca Pio” w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach została zaprezentowana rękawica prawej dłoni o. Pio, która stygmat, oraz zakrwawiona chusta z boku o. Pio. O północy została odprawiona Eucharystia pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza, który wygłosił również homilię.

Zobacz więcej —> o czuwaniu w Łagiewnikach

Polskie inicjatywy w Roku Jubileuszowym to m.in. kongres dla liderów grup Ojca Pio w Krakowie, czuwanie na Jasnej Górze pod hasłem „Z Maryją i Ojcem Pio czyścimy czyściec”, II Kongres Ojca Pio w Gdańsku. Natomiast w październiku odbędą się Polskie Dni w San Giovanni Rotondo, na które przybędzie wiele grup pielgrzymkowych z Polski.

Zobacz więcej na Misericors —> Rok ojca Pio

W Polsce istnieją 373 Grupy Modlitwy Ojca Pio, co czyni z naszego kraju drugie państwo na świecie pod względem liczby tych grup, zaraz po Stanach Zjednoczonych.

Opracowane za —> BP KEP: Pierwszy w Polsce znaczek pocztowy ze Świętym Ojcem Pio | Poczta-polska.pl: Włoski Stygmatyk na znaczkach Poczty Polskiej

fot. BP KEP


Autor projektu: Marzanna Dąbrowska

liczba znaczków: 1
wartość: 2,60 zł
nakład: 100 000 szt.
technika druku: rotograwiura
format znaczka: 31,25 x 43 mm
papier: fluorescencyjny
arkusz sprzedażny: 50 znaczków
data wprowadzenia do obiegu: 16 czerwca 2018 r.

Zobacz więcej —> Poczta-polska.pl: Włoski Stygmatyk na znaczkach Poczty Polskiej