Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Papież podpisał dekret o heroiczności cnót ks. Paw...

Papież podpisał dekret o heroiczności cnót ks. Pawła Smolikowskiego – 18 grudnia 2017

Papież Franciszek podpisał dekret o heroiczności cnót ks. Pawła Smolikowskiego ze Zgromadzenia Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa (Zmartwychwstańcy). Poinformowało o tym 19 grudnia 2017 r. Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. 

Wśród 12 dekretów Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych podpisanych przez Ojca Świętego Franciszka w dniu 18 grudnia 2017 r. znalazły się decyzje dotyczące dwóch Polaków. Obok kard. Stefana Wyszyńskiego Papież uznał heroiczność cnót ks. Pawła Smolikowskiego, zmartwychwstańca.

Ks. Paweł Smolikowski żył w latach 1849-1926. Był generałem zgromadzenia Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa, a także wielokrotnie mistrzem nowicjatu. Pracował z młodzieżą w Bułgarii, we Lwowie i Krakowie. Był m.in. rektorem Papieskiego Kolegium Polskiego w Rzymie. Posługiwał też w sanktuarium w Mentorelli. To wybitny wychowawca, historyk, filozof i kierownik duchowy.

– Jest to wzór codziennego rozeznawania woli Bożej, wzór wychowywania do świadomego i mądrego kapłaństwa – mówił o postaci Sługi Bożego Pawła Smolikowskiego wicepostulator w procesie beatyfikacyjnym ks. Artur Kardaś w Radiu Watykańskim.

Info za —> RV/BPKEP: Papież podpisał dekret o heroiczności cnót ks. Pawła Smolikowskiego

Zdjęcie ilustracyjne: Pl.Wikipedia.org