Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Papież Franciszek o bł. księdzu Jerzym Popiełuszce...

Papież Franciszek o bł. księdzu Jerzym Popiełuszce i XX Dniu modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – 4 grudnia 2019

W pozdrowieniach do Polaków skierowanych podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie 4 grudnia 2019 r. papież Franciszek przypomniał postać bł. ks. Jerzego Popiełuszki wskazując, że oddał on życie z miłości do ludzi pozbawionych wolności i godności. Przypomniał też, że w niedzielę 8 grudnia przypada w Polsce ‘XX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie’ i podziękował Polakom, którzy angażują się na rzecz sąsiadujących Kościołów, w duchu braterskiej miłości.

Wideo: “Polska” część Audiencji Generalnej papieża Franciszka w środę 4 grudnia 2019 r. (czas trwania ok. 5 i pół minuty).

(Za —> Radio Maryja/TV Trwam: Audiencja generalna Ojca Świętego Franciszka 04.12.2019 )

Szczegółowe informacje o XX Dniu modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie —> w serwisie Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy KEP

Publikujemy pełną treść papieskich pozdrowień:

Serdecznie witam polskich pielgrzymów. Pozdrawiam szczególnie organizatorów i uczestników konferencji poświęconej księdzu Jerzemu Popiełuszce, jaka miała miejsce na Uniwersytecie Urbanianum, na rozpoczęcie wystawy jemu poświęconej. Dziękuję wam za podtrzymywanie pamięci tego gorliwego kapłana i męczennika, który, barbarzyńsko zamordowany przez służby komunistyczne, oddał życie z miłości do Chrystusa, do Kościoła i do ludzi, zwłaszcza pozbawionych wolności i godności.

W niedzielę, w Polsce przypada XX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Polecam wam to ważne dzieło i dziękuję wszystkim Polakom, którzy angażują się na rzecz sąsiadujących Kościołów, w duchu braterskiej miłości. Niech Bóg wam błogosławi!

Info za —> Vaticannews / BP KEP: Papież o XX Dniu modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie


Zwracamy się z serdeczną prośbą o zainteresowanie naszymi Rodakami – powiedział bp Antoni Pacyfik Dydycz, Przewodniczący Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski, podczas konferencji prasowej przed XX Dniem Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, który będzie obchodzony w Kościele w Polsce w najbliższą niedzielę 8 grudnia 2019 r. Dzień organizowany jest przez Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy KEP.

Zobacz więcej —> episkopat.pl: Bp Dydycz: Zwracamy się z serdeczną prośbą o zainteresowanie naszymi Rodakami