Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Papież Franciszek do Polaków o XI Dniu Solidarnośc...

Papież Franciszek do Polaków o XI Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym – 6 listopada 2019

– Wasza modlitwa i konkretne dzieło solidarności niech przynosi wytchnienie i wsparcie braciom i siostrom, którzy cierpią dla Chrystusa w różnych częściach świata – powiedział papież Franciszek w pozdrowieniach do Polaków skierowanych podczas środowej audiencji generalnej w dniu 6 listopada 2019 r. odnosząc się do XI Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który obchodzić będziemy w niedzielę 10 listopada 2019 roku.

Wideo: “Polska” część Audiencji Generalnej papieża Franciszka w środę 6 listopada 2019 r. (czas trwania ok. 5 minut).

(Za —> Radio Maryja/TV Trwam: Audiencja generalna Ojca Świętego Franciszka 06.11.2019 )

Szczegółowe informacje o XI Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym —> w serwisie PKWP

Publikujemy pełną treść papieskich pozdrowień:

Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, w najbliższą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodził XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, organizowany przez Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” i Konferencję Episkopatu Polski. W tym roku pomoc duchowa i materialna w sposób szczególny jest kierowana do chrześcijan w Sudanie Południowym. Wasza modlitwa i konkretne dzieło solidarności niech przynosi wytchnienie i wsparcie braciom i siostrom, którzy cierpią dla Chrystusa w różnych częściach świata. Z serca wam błogosławię!

Opublikowany przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie Wtorek, 29 października 2019

 

Info za —> Vaticannews / BP KEP: Papież Franciszek o XI Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym


„Mamy nadzieję, że nasi politycy, rządzący i opozycja, którzy w większości są chrześcijanami, pozytywnie odniosą się do apelu i niezwykłego gestu Papieża Franciszka, który na kolanach prosił ich o zaprowadzenie pokoju w naszym regionie”. W ten sposób biskupi Sudanu i Sudanu Południowego odnieśli się do wciąż panującej tam trudnej sytuacji…

Zobacz więcej —> vaticannews.va: Biskupi Sudanu Płd. apelują o pokój