Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Papież Franciszek do Polaków: Dziękuję za inicjaty...

Papież Franciszek do Polaków: Dziękuję za inicjatywy pokoju i solidarności – 24 października 2018

– W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodził X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, organizowany przez Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie i Konferencję Episkopatu Polski. Pomoc materialna zostanie w tym roku przekazana chrześcijanom w Pakistanie. Dziękuję za te inicjatywy pokoju i solidarności. Niech Bóg wam błogosławi!”  – powiedział papież Franciszek do Polaków podczas środowej audiencji ogólnej w dniu 24 października 2018 r.

Słowa Papieża skierowane do Polaków:

„Witam polskich pielgrzymów. Pozdrawiam szczególnie profesorów i uczniów Liceum im. Norwida ze Stargardu, promotorów inicjatywy nazwanej „Kartka pokoju” – apelu o pokój, który zredagowali po solidnym studium nauczania Papieży XX i XXI wieku, i który z okazji 100-lecia niepodległości Polski zostanie rozesłany do przywódców wszystkich krajów świata.

W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodził X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, organizowany przez Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie i Konferencję Episkopatu Polski. Pomoc materialna zostanie w tym roku przekazana chrześcijanom w Pakistanie. Dziękuję za te inicjatywy pokoju i solidarności. Niech Bóg wam błogosławi!”

Info za —> Vatican.va/ BP KEP: Ojciec Święty Franciszek do Polaków: Dziękuję za inicjatywy pokoju i solidarności

Wideo —> Radio Maryja/TV Trwam: Audiencja Generalna Ojca Świętego Franciszka 24.10.2018