Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Papież Franciszek do Polaków – 29 marca 2023...

Papież Franciszek do Polaków – 29 marca 2023

Niech słowo Boże obudzi w waszych sercach skruchę i otwartość na miłość Chrystusa, który do końca nas umiłował – powiedział papież Franciszek w pozdrowieniach do Polaków podczas środowej audiencji generalnej na Placu Św. Piotra, 29 marca 2023 r.

Publikujemy pełny tekst papieskich pozdrowień:

“Pozdrawiam serdecznie Polaków.

Już za kilka dni będziemy wsłuchiwać się w przejmujący opis Męki Pańskiej. Niech słowo Boże obudzi w waszych sercach skruchę i otwartość na miłość Chrystusa, który do końca nas umiłował. Porzucając starego człowieka, możecie z odnowioną gorliwością nieść Pana tym, którzy żyją wśród was. Szczególnie, wspierajcie nadal waszych cierpiących braci i siostry z Ukrainy, z udręczonej Ukrainy.

Z serca wam błogosławię.

Info i  foto za —> vaticannews / BP KEP: Papież do Polaków: Niech słowo Boże obudzi w sercach skruchę i otwartość na miłość Chrystusa


– Źródłem entuzjazmu ewangelicznego jest miłość Boga, a nie indywidualne zaangażowanie czy osobista cecha – powiedział papież Franciszek podczas audiencji ogólnej, 29 marca 2023 r. Kontynuując refleksję na temat gorliwości apostolskiej, Franciszek skupił się dzisiaj na świadectwie św. Pawła, który dał przykład żarliwego umiłowania Ewangelii.

Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież: zapał w niesieniu Ewangelii rodzi się z doznanego miłosierdzia Boga

Transmisja audiencji generalnej / tekst papieskiej katechezy—> Radio Maryja/TV Trwam: Audiencja generalna Ojca Świętego Franciszka 29.03.2023

Zobacz też —> Papież w Klinice Gemelli z powodu infekcji dróg oddechowych


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja