Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Papieska pielgrzymka do San Giovanni Rotondo ̵...

Papieska pielgrzymka do San Giovanni Rotondo – Homilia Franciszka w sanktuarium św. Ojca Pio – 17 marca 2018

“Modlitwa jest gestem miłości, jest przebywaniem z Bogiem i zanoszeniem Mu życia świata: jest nieodzownym uczynkiem miłosierdzia co do duszy. A jeśli nie powierzamy Panu braci, problemów, to któż to uczyni? Kto będzie się wstawiał, kto zatroszczy się, aby zapukać do serca Boga, aby otworzyć bramę miłosierdzia dla potrzebującej ludzkości?” – pytał papież Franciszek zgromadzonych wiernych na Mszy św. w San Giovanni Rotondo, która była zwieńczeniem jego pielgrzymki do miejsc związanych ze św. Ojcem Pio, w sobotę 17 marca 2018 r.

W kazaniu nawiązał do słów z Ewangelii św. Mateusza (11, 25-30) i z Księgi Jeremiasza (9, 22-23): modlitwa, małość i mądrość. Podkreślając wagę modlitwy w życiu chrześcijanina, którą ukazuje nam sam Jezus, Franciszek zwrócił uwagę na potrzebę adoracji, uwielbienia. Stwierdził, iż nie znamy Boga, jeżeli nie adorujemy Go i nie mamy czasu na ten osobisty kontakt z Nim, twarzą w twarz.

Papieska wizyta jest związana z obchodzonym w tym roku na całym świecie jubileuszem 100-lecia otrzymania stygmatów oraz 50-lecia śmierci świętego stygmatyka.

Czytaj całość —> Radio Watykańskie: Papież na Mszy: nie znamy Boga, jeżeli Go nie adorujemy, nie dajemy mu Mu czasu

Wideo —> Radio Maryja/TV Trwam: Homilia papieża Franciszka wygłoszona w San Giovanni Rotondo

Również w Polsce przeżywamy Rok Jubileuszu 100 lecia od otrzymania stygmatów oraz 50 lecia od przejścia do domu Ojca, które przypada 23 września. Szczegółowy plan obchodów roku jubileuszu „Do Nieba z Ojcem Pio” dostępny jest na stronie internetowej —> www.kapucyni.pl.

Opublikowany przez Do Nieba z Ojcem Pio na 15 stycznia 2018