Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Orszak Trzech Króli w Krakowie – 6 stycznia ...

Orszak Trzech Króli w Krakowie – 6 stycznia 2018

Po raz ósmy z trzech miejsc Krakowa wyruszy 6 stycznia barwny Orszak Trzech Króli. Podczas orszaku młodzi ludzie z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” będą po raz pierwszy modlić się o pokój na Bliskim Wschodzie i nieść ikonę przedstawiającą męczenników chrześcijańskich, w której środku znajduje się krzyż wykonany z bomby, która spadła na szkołę salezjańską w Aleppo.

Tradycyjnie pochód wyruszy z trzech punktów w Krakowie, aby spotkać się na Rynku Głównym.

Czerwony orszak – europejski, wyruszy z Wawelu po Mszy św., która rozpocznie się o godz. 10.00. Orszak ten po raz pierwszy poprowadzi abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Z kolei orszak niebieski – afrykański, który ma charakter misyjny wyruszy z Placu Matejki, po nabożeństwie odprawionym o godz. 9.30 w kościele św. Floriana.

Nowością tegorocznego Orszaku będzie charakter orszaku zielonego – azjatyckiego, którego akcentem będzie modlitwa za Kościół na Wschodzie. W jego organizację po raz pierwszy włącza się Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu”. Zmianie także ulegnie jego trasa. Wyruszy on z ul. Konfederackiej o godz. 10.45. Wcześniej będzie można uczestniczyć w Mszy św. w kościele św. Stanisława Kostki na Dębnikach lub u sióstr sercanek przy ul. Gancarskiej. Orszak przejdzie ulicami Bałuckiego, przez Rynek i Most Dębnicki, ul. Retoryka, Studencką i ul. Szewską do Rynku Głównego.

(…) Tradycją orszaku w Polsce jest wspieranie dzieł charytatywnych. Podczas tegorocznego wydarzenia będzie można wspomóc działalność Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Pracownicy i wolontariusze będą zbierać środki na prowadzenie mieszkań wspieranych dla osób bezdomnych. Do kwesty na ten cel dołączy około 100 wolontariuszy Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Organizatorzy przygotowali 10 tys. śpiewników i 20 tys. koron dla uczestników wydarzenia.

Czytaj całość —> KAI led/Kraków/ Archidiecezja Krakowska: Orszak Trzech Króli – zapowiedź