Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Orszak Trzech Króli 2022 w uroczystość Objawienia ...

Orszak Trzech Króli 2022 w uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia 2022 – Zaproszenie

W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2022 r., pod hasłem “Dzień dziś wesoły”, w Warszawie i ponad 600 miejscowościach w Polsce przejdą Orszaki Trzech Króli. Tegoroczny orszak będzie można śledzić w internecie na stronie orszak.org, 6 stycznia o godz. 12:00. Podczas transmisji z Placu Zamkowego i Placu Piłsudskiego oprócz przyglądania się orszakowi warszawskiemu na żywo, będzie można również obejrzeć reportaże o przygotowaniach do orszaku oraz felietony nawiązujące do tegorocznego tematu, którym jest przeżywanie świąt.

Podczas streamingu zobaczymy również przygotowane przez młodzież z warszawskich szkół tradycyjne sceny orszakowe, które zostały nagrane wcześniej, gdyż na trasie tegorocznego Orszaku Trzech Króli w Warszawie nie będzie mansjonów.

Wideo —> Orszak Trzech Króli – oficjalny kanał: Zaproszenie na Orszak 2022

Transmisja online Orszaku Trzech Króli 2022 (EWTN Polska):


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Inicjatorem i organizatorem największych ulicznych jasełek na świecie – Orszaku Trzech Króli w Warszawie, a także w kilkuset miejscowościach w Polsce, w Europie i na innych kontynentach, jest Fundacja „Orszak Trzech Króli”, powołana w 2010 roku, a od 2012 roku będąca organizacją pożytku publicznego.

Scenariusz Orszaku Trzech Króli 2022 pragnie pokazać, jak ważne jest dla każdego człowieka dobre, głębokie przeżywanie świąt i uroczystości, rozumienie ich istoty, treści, które ze sobą niosą, cieszenie się, radowanie, spędzanie czasu z rodziną, jednoczenie się z innymi ludźmi, wspólne śpiewanie. „Dzień dziś wesoły!” śpiewamy w ten piękny dzień świąteczny i uczymy się, jak nabierać sił podczas świąt, aby na co dzień, podczas nauki i pracy, mimo różnych trudności i życiowych zmagań, promienieć radością.

Choć z powodu trwającej pandemii tegoroczny Orszak Trzech Króli będzie nieco skromniejszy, to odbędzie się zgodnie z aktualnymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Sanepidu – Staramy się, mimo trudnej sytuacji epidemicznej, przeżyć uroczystość Epifanii, jako radosny moment Objawienia Pańskiego, w którym Jezus pragnie ukazać się każdemu człowiekowi niezależnie od wieku, koloru skóry, pozycji społecznej, czy zaangażowania duchowego – podkreślają organizatorzy orszaku.

Fundacja “Orszak Trzech Króli” stara się propagować wolontariat oraz działalność charytatywną. Podczas Orszaku prowadzone są kwesty, a datki trafiają do potrzebujących, w tym m.in. do zdolnej młodzieży i dzieci z gorzej materialnie sytuowanych rodzin. W wielu miejscowościach Orszak współpracuje w tym zakresie z Fundacją Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Fundacja przez cały rok pracuje również nad innymi projektami wspierającymi działania kulturalne. Zachęca do twórczego spędzania czasu poprzez wartościowe konkursy. Inicjuje działania w środowiskach lokalnych, czego efektem jest powstawanie wielu stowarzyszeń i fundacji wspierających te środowiska. Patronuje wielu akcjom i inicjatywom, jak na przykład Towarzystwa Rycerskie.

Zobacz też:

Kraków. Orszak Trzech Króli 2022. Tradycja oraz Orszak Trzech Króli 2022. Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

Orszak Trzech Króli 2022 w Warszawie

Orszakowi Trzech Króli towarzyszą rozmaite inicjatywy i konkursy.

Spacer Orszakowy:

Rodziny z dziećmi i młodzieżą zaproszone są do udziału w grze „Spacer Orszakowy” polegającej na rozwiązywaniu haseł do krzyżówki na podstawie informacji z plansz opowiadających prawdy ewangeliczne oraz ciekawostki historyczne związane z tematyką Bożego Narodzenia. Krzyżówkę z zadaniami oraz plansze będzie można znaleźć na stronie internetowej Fundacji Orszak Trzech Króli od 6 stycznia o g. 16, a grę odbyć wirtualnie. W miastach, w których odbędzie się Orszak Trzech Króli koordynatorzy lokalni mają możliwość zorganizowania „Spaceru Orszakowego” na ulicy.  W stolicy odbędzie się Warszawski Spacer Orszakowy – Gra Miejska, polegająca na rozwiązaniu zadań w krzyżówce na podstawie plansz informacyjnych rozstawionych na trasie warszawskiego orszaku: Pl. Zamkowy – Krakowskie Przedmieście – Pl. Piłsudskiego.

Zobacz —> szczegóły

Zobacz też —> Warszawski Spacer Orszakowy

Orszakowe Kolędowanie:

Fundacja Orszak Trzech Króli zachęca do tradycyjnych Szczodrych Wieczorów w przeddzień Święta Objawienia Pańskiego związanych ze wspólnotowym kolędowaniem pod hasłem tegorocznego orszaku „Dzień dziś wesoły!”. Parafie, domy kultury, które zadeklarują chęć włączenia się w Kolędowanie Orszakowe będą mogły skorzystać z koron i śpiewników Orszaku 2022.

Odwiedź —> orszakowy serwis kolędowy

Orszakowy Challenge Kolędowy – zbiórka dla Afryki!

Orszakowy Challenge Kolędowy jest inicjatywą, która łączy ludzi w tradycji śpiewania kolęd. Używając mediów społecznościowych, łączy całą Polskę łańcuszkiem pięknych kolęd. W zeszłorocznej akcji wzięło udział ponad 50 000 osób. “Zachęcamy wszystkich, aby nagrali filmik ze śpiewania jednej z wybranych kolęd lub pastorałek i nominowali kolejne osoby do wyzwania.”

Challengowi towarzyszy akcja charytatywna – zbiórka pieniężna na szkołę zawodową Eastlands dla chłopców z afrykańskich slumsów w Nairobi (Kenia). Zebrane fundusze w całości są przeznaczona na zakup wyposażenia stanowisk szkoleniowych i sprzętu do nauki wyszukiwania usterek w silnikach samochodowych.

Uczniowie Eastlands zdobywają umiejętności, które pozwolą im w przyszłości na zatrudnienie i utrzymanie rodziny.

Zobacz —> szczegóły

Bieg Orszaku Trzech Króli

Miłośników biegania Fundacja “Orszak Trzech Króli” zaprasza do udziału w biegu na 5 km, który ma cel charytatywny!

“Zapraszamy na sportowe obchody Święta Trzech Króli. W tym roku, zanim ulicami Warszawy przejdzie Orszak Trzech Króli, przebiegniemy pięciokilometrową trasę w Ogrodzie Saskim i zbierzemy pieniądze na szkołę zawodową Eastlands w Nairobi, stolicy Kenii (…) Zwycięzcy otrzymają symboliczne dary Trzech Króli: złoto, mirrę i kadzidło, natomiast każdy uczestnik – pamiątkowy drewniany medal i sportowy pakiet Trzech Króli.  ”

Zobacz —> szczegóły

Konkursy “Fundacji Orszak Króli”

Konkursy towarzyszące Orszakowi Trzech Króli to m.in. Rodzinny Konkurs Szopek, Konkurs Plastyczny, Konkurs Kolędowy, który ma swój finał 6 stycznia na antenie TVP1, Konkurs “Głosuj na wielbłąda” i wygraj kolorowy Orszak

Szczegółowe informacje na temat konkursów znajdują się na stronie www.orszak.org, w zakładce KONKURSY.


W Warszawie Orszak Trzech Króli 2022 zostanie poprzedzony powitaniem monarchów na Placu Zamkowym, tańcem Smoka i tańcem Aniołów. Orszak rozpocznie się o 12.00 modlitwą Anioł Pański, którą poprowadzi kard. Kazimierz Nycz, a następnie przy śpiewie kolędy „Mędrcy świata”, trzej królowie dosiądą swoich wielbłądów, aby przemierzając Krakowskie Przedmieście dotrzeć do stajenki na Placu Piłsudskiego, gdzie nastąpi uroczysty moment Pokłonu Trzech Króli.

Na czele Orszaku wyruszy Gwiazda, a za nią grupa małych pastuszków. Królom w drodze będą towarzyszyć rycerze i dwórki, wcieli się w nich młodzież z warszawskich szkół. Orszak zakończy się wspólnym polonezem do melodii kolędy „Bóg się rodzi”.

W tym roku w postacie Świętej Rodziny wcielą się Aleksandra i Jakub Siekierzyńscy oraz ich roczny syn Stefan.

Tegoroczny orszak będzie można śledzić w internecie na stronie orszak.org, 6 stycznia o godz. 12:00. Podczas transmisji z Placu Zamkowego i Placu Piłsudskiego oprócz przyglądania się orszakowi warszawskiemu na żywo, będzie można również obejrzeć reportaże o przygotowaniach do orszaku oraz felietony nawiązujące do tegorocznego tematu, którym jest przeżywanie świąt. Podczas streamingu zobaczymy również przygotowane przez młodzież z warszawskich szkół tradycyjne sceny orszakowe, które zostały nagrane wcześniej, gdyż na trasie tegorocznego Orszaku Trzech Króli w Warszawie nie będzie mansjonów.

Info na podstawie —> Fundacja “Orszak Trzech Króli”: orszak.org.pl | niedziela.pl: „Dzień dziś wesoły!” – 6 stycznia Orszak Trzech Króli 2022


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja