Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o św. Siostrze Faustyn...

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o św. Siostrze Faustynie – etap I już 12 i 13 stycznia

W dniach 12-13 stycznia 2017 roku w ponad 230 szkołach z całej Polski odbędzie się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o św. Siostrze Faustynie.  W czwartek, 12 stycznia, o 14.30 uczniowie gimnazjum będą rozwiązywać  testy. Następnego dnia (piątek) o tej samej porze zmagania konkursowe podejmą uczniowie liceum i technikum. Wyniki tych zmagań będą ogłoszone do 25 stycznia i najlepsi uczniowie przejdą do etatu rejonowego, który odbędzie się 28 lutego (wtorek) również o godzinie 14.30 w siedmiu miastach (szczegóły w zakładce: Rejony)

Udział w Konkursie potwierdziło 231 szkół z 36 diecezji w Polsce, w tym: 95 szkół ponadgimnazjalnych i 136 szkół gimnazjalne.

Ostatni, finałowy etap Konkursu odbędzie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach 7 kwietnia 2017 roku. Na laureatów czekają  m.in. indeksy na kilka wyższych uczelni w Polsce.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o św. Siostrze Faustynie dla uczniów gimnazjum, liceum i technikum w roku szkolnym 2016/2017 zorganizowało Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy współpracy z Wydziałem Teologicznym UKSW.

Konkurs jest wyrazem wdzięczności za dar życia św. Faustyny  i Jezusowe orędzie Miłosierdzia, które przekazała światu, za Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia i Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, którym patronowała.

Odwiedź —> Serwis internetowy Konkursu

Źródło: www.faustyna.pl / Radio Maryja