Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

#NieWstydzęSięKrzyża – daj świadectwo swojej...

#NieWstydzęSięKrzyża – daj świadectwo swojej wiary! – Akcja społeczna przed 25. rocznicą wizyty papieża Jana Pawła II na Podhalu

W czerwcu 2022 roku minie 25 lat od wizyty papieża Jana Pawła II na Podhalu, a także jego ważnych słów o obronie krzyża. Archidiecezja Krakowska wraz z miastem Zakopane, Powiatem Tatrzańskim oraz województwem małopolskim zaprasza do włączenia się w akcję społeczną #NieWstydzęSięKrzyża i dania świadectwa swojej wiary.

„Umiłowani Bracia i Siostry, nie wstydźcie się krzyża. Starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa” – apelował św. Jan Paweł II do wiernych zebranych pod Wielką Krokwią 6 czerwca 1997 roku. W 25. rocznicę tej niezwykłej wizyty pod Giewontem, pragniemy pokazać, że słowa Ojca Świętego wciąż są aktualne.

– W Zakopanem padły bardzo mocne słowa, które powinniśmy odczytywać jako zadanie pozostawione dla nas wszystkich przez św. Jana Pawła II. Ta inicjatywa ma pokazać, że to, co powiedział pod Wielką Krokwią papież cały czas żyje w sercach górali, wiernych Archidiecezji Krakowskiej, ale też wielu osób w Polsce i na całym świecie – tłumaczy ks. Łukasz Michalczewski, dyrektor Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej.

Aby włączyć się w akcję #NieWstydzęSięKrzyża wystarczy wydrukować ⇒ planszę z hasztagiem, zrobić sobie z nią zdjęcie i przesłać je na adres e-mail: jubileusz@diecezja.pl. Fotografie należy przesłać do [25 maja 2022 do godz. 23.59] – AKCJA PRZEDŁUŻONA: do niedzieli 29 maja 2022 do godz. 23.59. Z otrzymanych materiałów powstanie mozaika, która pojawi się na ołtarzu podczas Mszy św. rocznicowej pod Wielką Krokwią.

Info i  foto za —> Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej: #NieWstydzęSięKrzyża – daj świadectwo swojej wiary!

Zobacz też:

Aż po… Tatry! – wspominamy wizytę św. Jana Pawła II w Zakopanem

Otwarcie wystawy „Na końcu zostałem góralskim Papieżem”


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja