Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Niedziela Palmowa w Sanktuarium Bożego Miłosierdzi...

Niedziela Palmowa w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 14 kwietnia 2019

14 kwietnia 2019 r. przypada Niedziela Męki Pańskiej, zwana też Niedzielą Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień. W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach uroczysta procesja z palmami z bp. Janem Zającem, kapłanami, siostrami i wiernymi wyruszyła z kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny o godzinie 10:15 i przeszła do bazyliki, gdzie sprawowana była Eucharystia.

Opublikowany przez Siostra Maria Helena Kowalska Niedziela, 14 kwietnia 2019

 

Zobacz —> FOTORELACJĘ

Tradycyjna Droga krzyżowa od kościoła parafialnego pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łagiewnikach do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia rozpoczęła się w Niedzielę Palmową o godz. 19:00.

W tym dniu na Mszach Świętych czytany jest ewangeliczny opis męki Jezusa. Eucharystię poprzedza procesja z palmami lub tylko poświęcenie palm na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Palmy są symbolem odradzającego się życia Bożego w duszach wiernych. Ewangeliczny opis uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy w jakiś sposób uzupełnia mistyczne doświadczenie św. Faustyny, która w „Dzienniczku” pisała: Widziałam Pana Jezusa siedzącego na oślątku i uczniów, i wielkie rzesze, które szły razem z Panem Jezusem rozradowane, z gałęziami w ręku…

– czytaj więcej w serwisie Faustyna.pl —> Niedziela Palmowa

Info i fot —> Faustyna.pl:Niedziela Palmowa | milosierdzie.pl: Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej

Zobacz też na Faustyna.pl:

Słowo Boże na Niedzielę Palmową

Wielki Post ze św. Faustyną – VI tydzień

Niedziela Palmowa14 kwietnia br. jest Niedziela Męki Pańskiej, zwana też Niedzielą Palmową, która rozpoczyna Wielki…

Opublikowany przez Siostra Maria Helena Kowalska Sobota, 13 kwietnia 2019