Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Niedziela Palmowa 2020 w Watykanie – Homilia...

Niedziela Palmowa 2020 w Watykanie – Homilia papieża Franciszka i modlitwa Anioł Pański – 5 kwietnia 2020

– To nie człowiek służy Bogu, ale Bóg człowiekowi i służy nam bezinteresownie, bo pierwszy nas umiłował – powiedział papież Franciszek w homilii wygłoszonej na Mszy w Niedzielę Palmową, 5 kwietnia 2020 r. Liturgię sprawował w pustej bazylice św. Piotra w obecności kilku ceremoniarzy i liturgicznej służby ołtarza.

Franciszek podkreślił, że Jezus służy człowiekowi oddając za niego swe życie. Bierze na siebie całe nasze zło, aby nas zbawić. A Bóg nie odbiera mu Jego poświęcenia, ale podtrzymuje Go w cierpieniu, aby nasze zło zostało pokonane dobrem i przeniknięte zostało na wskroś miłością. W swoim oddaniu człowiekowi Jezus doświadczył zdrady i opuszczenia.

Zobacz —> tekst papieskiego orędzia na Światowy Dzień Młodzieży 2020

Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież: zdradzony i opuszczony Jezus bierze na Siebie nasze zło oraz Papież: niech młodzi dają świadectwo nadziei

Wideo —> Radio Maryja/TV Trwam: Homilia Ojca Świętego Franciszka wygłoszona podczas Mszy św. Męki Pańskiej w Bazylice św. Piotra w Watykanie

(…) Na zakończenie uroczystości Papież zwrócił się do młodych, w dniu, który w Kościele od 35 lat jest szczególnie im poświęcony. „Od Maryi uczmy się wewnętrznego milczenia, miłującej wiary, by iść za Jezusem na drodze krzyżowej, która prowadzi do chwały zmartwychwstania” – zachęcał Ojciec Święty… Odmówił też południową modlitwę Anioł Pański:

Wideo za —> Radio Maryja/TV Trwam: Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem