Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Monstrancja fatimska w Niepokalanowie: 14-15 sierp...

Monstrancja fatimska w Niepokalanowie: 14-15 sierpnia 2017

Monstrancja Fatimska czyli Wotum Narodu Polskiego dla Fatimy nawiedzi Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana Marii Kolbego w Niepokalanowie (Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP) w dniach 14 sierpnia (od godz. 21.00) – 15 sierpnia (do godz. 17:00). W tym czasie odbędzie się Wieczór uwielbienia i nocna adoracja Najświętszego Sakramentu w Monstrancji, zaś przez niemal cały wtorek – uroczystość Wniebowzięcia NMP, wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie trwało w kaplicy św. Maksymiliana Kolbe.

fot. www.aniolowie.org

fot. www.aniolowie.org

Monstrancja dotrze do Niepokalanowa z parafii Matki Bożej Niepokalanej w Harmężach – Centrum św. Maksymiliana, która powstała na terenie KL Auschwitz-Harmense. W byłym niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz męczeńską śmierć poniósł  14 sierpnia 1941 roku św. Maksymilian Maria Kolbe, założyciel klasztoru franciszkanów w Niepokalanowie.

Podczas Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Niepokalanowie (6-22 sierpnia 2017 r.) ojcom franciszkanom i wszystkim, którzy w tych dniach uczestniczą w modlitwie w niepokalanowskiej bazylice, towarzyszy figura Matki Bożej Fatimskiej, poświęcona przez samego papieża Pawła VI. Jest to Dar Fatimy dla Narodu Polskiego.

fot. Radio Niepokalanów

fot. Radio Niepokalanów

Za —> Radio Niepokalanów: Symbole fatimskie, które towarzyszą Wielkiemu Zawierzeniu w Niepokalanowie


Monstrancja Fatimska – dar przygotowany przez Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem i Fundację Aniołów Miłosierdzia – za zgodą Konferencji Episkopatu Polski ruszyła w Pielgrzymkę Pokoju. Maryja, niosąca Jezusa w Niepokalanym Sercu, idzie przez polskie miasta, by we wrześniu 2017 roku wyruszyć z polskimi pielgrzymami do Fatimy. Równolegle z tą Pielgrzymką ruszyła budowa drugiego polskiego wotum dla Maryi – pierwszego hospicjum dziecięcego na Litwie. Monstrancja Fatimska odwiedziła już kilkadziesiąt ośrodków, m.in. Jasną Górę i krakowskie Łagiewniki.

Więcej o Monstrancji Fatimskiej —> Monstrancja Fatimska – WOTUM POLAKÓW DLA FATIMY