Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Misjonarz na Post” – Dołącz do akcji ...

“Misjonarz na Post” – Dołącz do akcji i wspieraj duchowo misjonarza!

Podczas konferencji prasowej w dniu 4 marca 2019 r. bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski, oficjalnie zainaugurował szóstą edycję akcji “Misjonarz na Post”. Organizatorzy zapraszają do duchowego wsparcia polskich misjonarzy.

Trzeba, abyśmy my, pozostający tutaj, w różnych inicjatywach, wydarzeniach, włączali się w to wielkie dzieło misyjne –…

Opublikowany przez Konferencja Episkopatu Polski Wtorek, 5 marca 2019

 

– Czas Wielkiego Postu to czas naszej przemiany, metanoi. I po tą są te mocne okresy liturgiczne. Do natury Kościoła należy jego misyjność. Trzeba, abyśmy my, pozostający tutaj, w różnych inicjatywach, wydarzeniach, włączali się w to wielkie dzieło misyjne – powiedział bp Artur Miziński, który wylosował misjonarza, ks. Andrzeja Kołacza SVD posługującego od 30 lat na Tajwanie, za którego będzie się modlił.

Wszystko co trzeba zrobić, aby wziąć udział w akcji, to —> wypełnić krótki formularz, który wymaga jedynie naszego imienia, nazwiska i adresu e-mail, na który przyjdzie informacja z danymi wylosowanego misjonarza. Każdy indywidualnie wybiera formę duchowego wspierania przypisanego misjonarza lub misjonarki.

Zobacz —> FOTORELACJĘ

Na świecie pracuje obecnie 2004 polskich misjonarzy. Obok ewangelizacji zajmują się też poprawą jakości życia ludzi, wśród których pracują. Budują studnie, ośrodki zdrowia czy placówki edukacyjne. Oprócz wsparcia materialnego potrzebne jest także to duchowe. Uczestnicy inicjatywy poprzez post, modlitwę, ofiarowanie cierpienia lub inne dobre postanowienia wykazują się troską o zadania misyjne, jakie stawia przed sobą Kościół.

– O wsparciu dla misji mówi się najczęściej w kontekście materialnym, bo przecież do wybudowania kościołów, kaplic czy szpitali potrzebne są środki. Pamiętamy jednak, że nie mniej ważna jest modlitwa. Ona bardzo pomaga tym, którzy pracują często w skrajnie wymagających warunkach w różnych regionach świata – wyjaśnia o. Marcin Wrzos OMI, pomysłodawca akcji, redaktor naczelny „Misyjnych Dróg”.

– Na wyjazd na misje potrzeba człowieka nadzwyczajnego. Misje to taki mission impossible. Z Chrystusem jest to mission Christ. Październik tego roku został ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Chcemy pokazać naszych misjonarzy jako fantastycznych strategów duchowości – powiedział ks. Maciej Będziński z Papieskich Dzieł Misyjnych.

Koordynatorzy akcji, Michał Jóźwiak oraz Zofia Kędziora podkreślają, że inicjatywa z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników. – Cieszymy się z tego, że udaje nam się przekonać tak wiele osób, że to duchowe wsparcie jest tak ważne. Dostajemy też wiele podziękowań od misjonarzy, co powoduje, że mamy jeszcze większą motywację do działania – mówi Zofia Kędziora. – „Misjonarz na Post” ma na celu przypomnienie jak wielką pracę podejmują na co dzień misjonarze i zachęcenie do udzielenia im duchowego wsparcia, które przecież nic nie kosztuje. Mamy nadzieję, że przekonamy uczestników akcji do tego, aby modlili się na misjonarzy przez cały rok – dodaje Michał Jóźwiak, redaktor prowadzący portalu misyjne.pl.

Rok temu misjonarzy wsparło modlitewnie 15 tys. osób.

Honorowy patronat nad akcją objęli abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP, metropolita poznański, oraz bp Jerzy Mazur SVD, Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Projekt „Misjonarz na Post” wspierają medialnie media katolickie takie jak Opoka, Gość Niedzielny, wiara.pl., TV Trwam, deon.pl, Radio Maryja, Tygodnik Idziemy, Misje Dzisiaj, Tygodnik Niedziela i inne środowiska katolickie.

Info za —> misjonarznapost.pl | episkopat.pl: Bp Miziński: Trzeba, abyśmy włączali się w to wielkie dzieło misyjne

Czekamy na #WielkiPost z niecierpliwością ‼️🙏

Opublikowany przez Misjonarz na Post Piątek, 15 lutego 2019