Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Mecz Polska – Senegal w Moskwie – Tran...

Mecz Polska – Senegal w Moskwie – Transmisja telewizyjna TVP i w Internecie – 19 czerwca 2018

We wtorek 19 czerwca 2018 r.  o godzinie 17.00 rozpoczął się w Moskwie mecz  Polska – Senegal, którym piłkarska reprezentacja Polski inauguruje swój udział w 21. Piłkarskich Mistrzostwach Świata Rosja 2018. Spotkanie to jest ostatnim meczem pierwszej kolejki fazy grupowej Mundialu. Transmisję wydarzenia prowadzi Telewizja Polska, także online.

Obejrzyj —> Konferencję prasową Reprezentacji Polski przed meczem Polska-Senegal (18.06.2018)

Transmisję meczu Polska – Senegal realizuje Telewizja Polska, na kanałach:

TVP1 – studio meczowe o godz. 16.35

TVP Sport – studio meczowe od godz. 13;50.

TVP udostępnia również transmisję online spotkania w serwisie SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej TVP SPORT – studio meczowe od godz. 13:05

Kliknij —> po szczegóły


Kolejne spotkania piłkarskiej reprezentacji Polski w fazie grupowej Mundialu w Rosji odbędą się:

Mecz Polska – Kolumbia, 24 czerwca 2018 w Kazaniu, godz. 20.00

Mecz Japonia – Polska, 28 czerwca  2018 w Wołgogradzie, godz. 16.00.

Info za —> TVP/TVP Sport


Zobacz też —> Ponad dekada w kadrze. Błaszczykowski o krok od “setki”


Aliou Cisse, selekcjoner reprezentacji Senegalu o drużynie polskiej:

Polska jest silna, ma wielkie indywidualności, ale też pewne braki w obronie. Dlatego uważam, że to będzie bardzo ciekawy mecz. Wiele rozmawiamy o poszczególnych graczach z Polski. Wszyscy znają Roberta Lewandowskiego. To piłkarz klasy światowej, ale świetna drużyna to taka, która gra zespołowo. I tak właśnie prezentuje się polski zespół. My nie mamy specjalnego planu na Lewandowskiego. Mamy plan zbiorczy, kolektywny, aby wygrać z Polską. Jesteśmy jedną z silniejszych drużyn w Afryce. Na pewno nie będziemy mieć kompleksów

Zobacz więcej —> na sport.tvp.pl


Wszystkich kibiców, piłkarskich i nie tylko, zapraszamy do duchowego wspierania ulubionych drużyn i zawodników a także… samych siebie, jako kibiców sportowych!

Modlitwa kibica

Panie Boże, chcę prosić za zawodników mojej ulubionej drużyny. Chcę ich wesprzeć moją modlitwą. Pomagaj im w osiągnięciu najwyższych laurów sportowych i strzeż od kontuzji. Spraw, by przez swoją postawę przynieśli chlubę naszej ojczyźnie czy miejscowości, którą reprezentują.

Proszę Cię, Panie, abym zachowywał się godnie jako kibic. Spraw, abym kulturalnie dopingował moją drużynę, szanując drużynę przeciwną i jej kibiców. Pozwól mi w ferworze meczu zachować obiektywizm i panować nad swoimi emocjami, nad każdym słowem i czynem.

Proszę Cię też, bym poświęcając czas na zamiłowania sportowe, nigdy nie zapomniał o Tobie oraz odpowiedzialności za życie własne i moich bliskich.

Amen.

Tekst za —> Krajowe Duszpasterstwo Sportowców: Modlitwa kibica

„Modlitewnik Sportowca” opr. ks. Krzysztof Banasik