Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Koncert Dnia Papieskiego 2017 – “Idźmy...

Koncert Dnia Papieskiego 2017 – “Idźmy naprzód z nadzieją!” – 8 października 2017

„Idźmy naprzód z  nadzieją” to motto tegorocznego uroczystego koncertu Dnia Papieskiego który odbędzie się 8 października 2017 roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

TRANSMISJA ON-LINE —> TUTAJ

Po raz pierwszy w tradycji koncertów papieskich, tegoroczny będzie multimedialnym widowiskiem opartym na życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II oraz na historii życia  stypendystów i absolwentów, które stanowić będą osnowę narracji koncertu. Nie zabraknie także odwołania do nauczania Papieża Franciszka. W koncercie znajdą się utwory w wykonaniu znanych artystów sceny muzycznej z towarzyszeniem zespołu „Gospel Rain”. Elementem wzbogacającym koncert od strony wizualnej będą grafiki przygotowane techniką malowania piaskiem, odnoszące się do narracji koncertu oraz do wykonywanych utworów wokalno-instrumentalnych.

Podczas koncertu będzie możliwość podzielenia się swoim osobistym doświadczeniem związanym ze św. Janem Pawłem II, szeroką tematyką Dnia Papieskiego oraz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z telewidzami oglądającymi koncert za pośrednictwem telewizji. Aby to zrobić, należy podczas trwania transmisji dodać tweet z hasztagiem #XVIIDzieńPapieski lub #DzieńPapieski2017 albo opublikować post na fanpage Fundacji.

Część muzyczna oraz wykonywane utwory będą nawiązywały tematycznie do hasła tegorocznego Dnia Papieskiego. Będą mówiły o nadziei poprzez wiarę i miłość do Boga oraz odnosiły się do ogólnoludzkich wartości.

„Muzycznym gospodarzem” koncertu będzie zespół „Gospel Rain”, w towarzystwie którego wystąpią gwiazdy: Halina Frąckowiak, Natalia Kukulska, Kasia Dereń, Krzysztof Cugowski, Andrzej Lampert, Krzysztof Iwaneczko.

Koncert tradycyjnie poprowadzi Krzysztof Ziemiec, od lat wspierający Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Scenarzystą i reżyserem koncertu jest Grzegorz Sadurski twórca programów, koncertów i imprez o charakterze religijnym, animator polskiej sceny chrześcijańskiej.

Producentem wykonawczym jest DoReMiFilm.

Info i foto za —> dzielo.pl: Niebawem Koncert z okazji XVII Dnia Papieskiego


Program stypendialny można wesprzeć wpłacając środki na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” o numerze: 81 1320 1104 2979 6023 2000 0001 albo wysyłając SMS o treści „POMOC” na numer 74 265 lub dzwoniąc na nr 704407401.


Wesprzyj Sanktuarium ks. Jerzego Popiełuszki:

300x250_