Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Kard. Kazimierz Nycz: beatyfikacja Prymasa Tysiącl...

Kard. Kazimierz Nycz: beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia zbliża się wielkimi krokami – 9 kwietnia 2019

Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia “zbliża się wielkimi krokami” – powiedział kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski podczas otwarcia konferencji na temat kard. Stefana Wyszyńskiego. Spotkanie „Kardynał Stefan Wyszyński arcybiskup gnieźnieński i warszawski. 70 lat po ingresie” miało miejsce 9 kwietnia 2019 r. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Ważne! —> 12 września 2021 w Warszawie: beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i s. Róży Marii Czackiej – Komunikat Metropolity Warszawskiego

„Dalej modlimy się o beatyfikację” – powiedział kard. Kazimierz Nycz na UKSW.  „W beatyfikacji udowadniamy świętość tego człowieka, to znaczy siłę, skalę jego zjednoczenia z Chrystusem. I to wszystko, co w jego nauczaniu, w jego kazaniach, w jego listach było wyrazem owej duchowej więzi z Panem Bogiem czyli świętości”- podkreślił.

Metropolita warszawski zachęcał, by w czasie poprzedzającym beatyfikację sięgać do spuścizny kard. Stefana Wyszyńskiego i poznawać jego postać nie tylko od strony historycznej, ale też duchowej. Jak zauważył, jest duża różnica pomiędzy poziomem wiedzy na temat Prymasa Tysiąclecia w środowiskach, w jakiś sposób z nim związanych, jak np. szkoły jego imienia a w innych miejscach. Dlatego podkreślił, jak ważne jest to, by „starszym przypomnieć, a młodszych nauczyć wiele o nim”, aby nas nie zaskoczyła beatyfikacja.

Konferencja naukowa poświęcona kard. Stefanowi Wyszyńskiemu zorganizowana została przez UKSW oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Zobacz —> Program konferencji

Info i foto za —> BP KEP/ www.archwwa.pl: Kard. Nycz: beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia zbliża się wielkimi krokami