Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Jubileuszowa Nowenna” w Archidiecezji Krako...

“Jubileuszowa Nowenna” w Archidiecezji Krakowskiej w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

W dniu 11 lutego 2018 r. rozpoczęła się w Archidiecezji Krakowskiej “Jubileuszowa Nowenna” czyli modlitwa za Ojczyznę w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i w roku beatyfikacji Sługi Bożej Hanny Chrzanowskiej.

Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski zaprosił Diecezjan w niedzielę 11 lutego o godzinie do Królewskiej Katedry na Wawelu na Mszę świętą inaugurującą Jubileuszową Nowennę.

Każda parafia Archidiecezji wybiera jeden dzień w miesiącu jako szczególny dzień modlitwy za Ojczyznę. Wiele wspólnot wybiera 11 każdego miesiąca, by wyraźniej nawiązać do jubileuszu odzyskania niepodległości, który przypada 11 listopada.

Każdy miesiąc Nowenny ma przypisany osobny temat i patrona. Są nimi święci i błogosławieni Polacy, a tematy dotyczą najistotniejszych spraw dla życia Kościoła i narodu, takich jak troska o chorych, świętowanie niedzieli, małżeństwo i rodzina, praca i odpoczynek, szacunek dla życia, jedność i solidarność itp. Wydawnictwo św. Stanisława BM przygotowało pomoce do przeżywania tej nowenny -> Zobacz więcej

Do modlitwy, trwającej od lutego do października, wezwał w specjalnym -> słowie Metropolita Krakowski.

Info za / materiały  —> Archidiecezja Krakowska: Rozpoczyna się “Jubileuszowa Nowenna” oraz Zaproszenie na Jubileuszową Nowennę