Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Jubileuszowa Nowenna” w 100-lecie niepodleg...

“Jubileuszowa Nowenna” w 100-lecie niepodległości w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 11 marca 2018

W niedzielę 11 marca 2018 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach będzie miał miejsce kolejny dzień Jubileuszowej Nowenny przed setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Każdego 11 dnia miesiąca o godzinie 18.00 w bazylice celebrowana jest Msza św. dziękczynna za dar wolności, z prośbą o poczucie odpowiedzialności za przyszłość naszej Ojczyzny.

Nabożeństwo nowennowe, począwszy od 11 lutego 2018 r., ma w każdym miesiącu określony temat i świętego patrona.

Info za —> Faustyna.pl: Nowenna przed setną rocznicą odzyskania niepodległości

Każda parafia Archidiecezji wybiera jeden dzień w miesiącu jako szczególny dzień modlitwy za Ojczyznę. Wiele wspólnot wybiera 11 każdego miesiąca, by wyraźniej nawiązać do jubileuszu odzyskania niepodległości, który przypada 11 listopada.

Każdy miesiąc Nowenny ma przypisany osobny temat i patrona. Są nimi święci i błogosławieni Polacy, a tematy dotyczą najistotniejszych spraw dla życia Kościoła i narodu, takich jak troska o chorych, świętowanie niedzieli, małżeństwo i rodzina, praca i odpoczynek, szacunek dla życia, jedność i solidarność itp. Wydawnictwo św. Stanisława BM przygotowało pomoce do przeżywania tej nowenny -> Zobacz więcej

Do modlitwy, trwającej od lutego do października, wezwał w specjalnym -> słowie Metropolita Krakowski.

Więcej  —> Archidiecezja Krakowska: Rozpoczyna się “Jubileuszowa Nowenna” oraz Zaproszenie na Jubileuszową Nowennę