Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Inauguracja posługi nowego kustosza Sanktuarium Bo...

Inauguracja posługi nowego kustosza Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, ks. dra Zbigniewa Bielasa – 7 lipca 2019

W niedzielę 7 lipca 2019 r. ks. bp Jan Zając, kapłani, pracownicy, wolontariusze oraz pielgrzymi przywitali nowego kustosza Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – ks. dra Zbigniewa Bielasa. Na początku swojej drogi posługiwania w łagiewnickim wieczerniku Kapłan otrzymał obraz Pana Jezusa Miłosiernego.

W niedzielę – 7 lipca 2019 roku – ks. bp Jan Zając, kapłani, pracownicy, wolontariusze oraz pielgrzymi przywitali nowego…

Opublikowany przez Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Niedziela, 7 lipca 2019

 

Po Godzinie Miłosierdzia ks. bp Jan Zając, kustosz honorowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odczytał dekret ks. abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego, powołujący ks. dr. Zbigniewa Bielasa na kustosza Sanktuarium. – I oto jest między nami nowy ksiądz rektor, kustosz. Witamy serdecznie – powiedział.

Ks. Bielsa powitała Krystyna Dziedzic, Jan Pawlik oraz ks. Aleksander Wójtowicz. Wszyscy życzyli nowemu Kustoszowi serdeczne życzenia i zapewnili, że będą go wspierać w codziennej pracy. – Chcemy życzyć Ci, byś czuł się nie tylko jako gospodarz tego miejsca, ale także jako pasterz – powiedziała Krystyna Dziedzic, a Jan Pawlik dodawał: – Prowadź nas Księże Kustoszu w wierze ku zbawieniu.

Ks. Aleksander Wójtowicz wyraził nadzieję, że nowy Kustosz będzie nas wszystkich mądrze prowadził po drogach Miłosierdzia i w imieniu kapłanów pracujących w Sanktuarium, podarował mu obraz Pana Jezusa Miłosiernego.

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Jan Zając. – Oto przed nami stoi uczeń Chrystusa Pana, który został posłany przez Kościół na to pole gotowe do żniw, jakim jest rola uprawiana w sercach tysięcy, a nawet milionów, naszych sióstr i braci, przybywających tutaj osobiście, czy pielgrzymujących duchowo. Przychodzi, aby być dobrym żniwiarzem Bożego słowa zwiastującego Miłosierdzie Boże. Aby być niosącym i karmiącym Chlebem Żywym, którym jest Boże Ciało i napojem nieśmiertelnym, którym jest Przenajświętsza Krew naszego Zbawiciela – mówił kustosz honorowy Sanktuarium w Łagiewnikach.

Jak podkreślał Kaznodzieja, nowy Kustosz został posłany jako pasterz owczarni, której grożą drapieżne wilki – zły duch i jego poplecznicy. – Jest wśród nas uczeń Chrystusa. (…) Przychodzi, aby pójść śladami św. Siostry Faustyny i wołać: „Jezu, ufam Tobie. W Imię Twoje wszystkiego dokonam i wszystko zwyciężę!”. Aby wołać za św. Janem Pawłem Wielkim, który zapalił ogień miłosierdzia i od wielu lat płonie w wielkim tabernakulum świata, jakim jest Kaplica Wieczystej Adoracji: „Trzeba światu przekazywać ogień miłosierdzia! W Miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój a człowiek szczęście” – powiedział bp Zając.

Na koniec homilii Kaznodzieja zwrócił się do nowego kustosza: – Drogi Księże Zbigniewie, kustoszu tego Sanktuarium! Niech Matka Boża, która przez całe Twe kapłańskie życie czuwała nad Tobą najpierw jako Gaździna Podhala z Ludźmierza, jako Królowa Polski z Bazyliki Mariackiej, jako Matka Dobrej Rady z Prokocimia, niech teraz weźmie Cię pod swój płaszcz opieki, jako Matka Boża Miłosierdzia z krakowskich Łagiewnik i niech wyprasza Boże Miłosierdzie na drogach Miłosierdzia.

Na koniec Eucharystii głos zabrał nowy Kustosz. Podziękował za wszystkie dobre słowa wypowiedziane pod jego kierunkiem. Wspomniał, że kiedy został proboszczem w Prokocimiu to pierwszym ważnym wydarzeniem w parafii była peregrynacja obrazu Pana Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II. Słowa podziękowania ks. Zbigniew Bielas skierował do ks. bp. Zająca i ks. prałata Franciszka Ślusarczyka, dotychczasowego kustosza. – Ja dziś tu staję z pokorą, świadom swoich słabości, ale zaufania Panu Jezusowi Miłosiernemu – powiedział. – Ufam, że wspólnymi siłami podołamy temu dziełu, które przed nami – dodał.

Nowy kustosz zaprosił do współpracy wszystkich tych, którzy tutaj pracują, pielgrzymują, posługują. – Niech to wielkie dzieło przynosi błogosławione i obfite owoce, a iskra, która stąd wyszła, niech ogarnia cały świat – mówił.

Ks. Bielas poprosił wiernych o modlitwę w swojej intencji. – Jezu, ufam Tobie. Matko Boża Miłosierdzia, módl się za nami – zakończył.

Małgorzata Pabis | Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

Zobacz też —> Życiorys ks. Zbigniewa Bielasa

Info i foto za —> milosierdzie.pl / Archidiecezja Krakowska: Przywitaliśmy nowego kustosza