Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Imieniny kard. Stanisława Dziwisza w uroczystość ś...

Imieniny kard. Stanisława Dziwisza w uroczystość św. Stanisława BM – 8 maja 2018

W dniu 8 maja przypada wspomnienie liturgiczne św. Stanisława ze Szczepanowa. Tego dnia swoje imieniny obchodzi kardynał Stanisław Dziwisz.

W dniu imienin kardynała Stanisława Dziwisza składamy mu najserdeczniejsze życzenia: wielu łask i błogosławieństwa Bożego, a także opieki jego patrona – św. Stanisława – którego dzisiaj wspominamy. Tego dnia w sposób szczególny pamiętamy o księdzu kardynale w naszej modlitwie i polecamy go Dobremu Bogu.

Św. Stanisław, biskup krakowski, męczennik i główny patron Polski urodził się w Szczepanowie prawdopodobnie około 1030 r. Zginął z ręki króla Bolesława Śmiałego podczas Mszy św. w kościele św. Michała na Skałce, którą sprawował 11 kwietnia 1079 r.

Relikwie św. Stanisława w 1088 r. przeniesiono do katedry wawelskiej, gdzie do dziś spoczywają w konfesji. Św. Stanisław jest jednym z patronów kościoła na Skałce, gdzie znajduje się Sanktuarium Męczeństwa św. Stanisława. W pierwszą niedzielę po jego wspomnieniu, z katedry wawelskiej przybywa tam procesja z relikwiami świętego.

Tegoroczna procesja ku czci św. Stanisława odbędzie się w niedzielę, 13 maja. O godz. 9:00 wyruszy z katedry na Wawelu do Bazyliki św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa OO. Paulinów na Skałce, gdzie o godz. 10:00 rozpocznie się Msza św.

Info za —> Archidiecezja Krakowska: Imieniny kardynała Stanisława Dziwisza

fot. Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska