Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

II Aukcja Charytatywna “Dzieci malują dla dz...

II Aukcja Charytatywna “Dzieci malują dla dzieci ” na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie – 3 grudnia 2017

W niedzielę 3 grudnia 2017 roku w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, w Sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory – Rynek Główny 35, odbędzie się II Aukcja Charytatywna Dzieci malują dla dzieci na rzecz przewlekle i nieuleczalnie chorych pacjentów Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.

Licytowane będą 143 prace malarskie uczniów krakowskich i małopolskich szkół, a także uczniów z niepełnosprawnościami. Organizatorem aukcji jest Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Krakowie.

Zaproszenie na aukcję charytatywną na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie*

Aukcja rozpocznie się o godz. 10.45. Wydarzenie poprowadzi prof. Łukasz Konieczko z Akademii Sztuk Pięknych, opiekun merytoryczny i juror konkursów Mój Kraków. Wszystkie licytowane prace są owocem  XIV Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Słowa MÓJ KRAKÓW – „Ja i moje miasto”. Tematem prac jest Kraków, miasto jakim go widzą i z jakim utożsamiają się młodzi mieszkańcy Krakowa i regionu. Konkursowe prace zostały wysoko ocenione przez profesjonalne jury, któremu przewodniczył dr hab. Grzegorz Wnęk z krakowskiej ASP.

Katalog z pracami dzieci —> TUTAJ

Zaproszenie na aukcję charytatywną na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowiefot. sp5.krakow.pl

Jak mówi Jolanta Błasiak, nauczycielka w SP nr 5, dobry duch całego przedsięwzięcia:

– Od początku chciałam aby prace wykonane przez dzieci wróciły do dzieci (już w regulaminie konkursu Mój Kraków była informacja, że prace wezmą udział w aukcjach charytatywnych), aby młodsi i starsi uczniowie mieli swój wkład w pomoc tym, którzy tej pomocy potrzebują, w tym przypadku kolegom z hospicjum. Myślę, że wiedząc o przeznaczeniu tych prac są dumni. Autorzy prac malarskich, tworząc je przez wiele godzin, czasami nawet tygodnie, angażowali w to cały swój umysł, serce, siły, czas. Zawarli w nich cząstkę siebie, swoje przemyślenia, spostrzeżenia, emocje, uczucia. Nie można było tego zaprzepaścić, zmarnować. Dlatego też pomysł, aby prace namalowane przez dzieci wróciły do dzieci, aby te prace przyczyniły się do realizacji celu, jakim jest pomoc dzieciom z Małopolskiego Hospicjum. Stąd aukcja, z której dochód w całości zostanie przeznaczony na pomoc przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom – podopiecznym Hospicjum.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą pomóc i wesprzeć ten ważny cel.

Współorganizatorami aukcji są Muzeum Historyczne Miasta Krakowa oraz Rada Dzielnicy V Krowodrza. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Rada Dzielnicy V Krowodrza.

Wszystkie prace będzie można obejrzeć w wydanym przez organizatorów aukcji katalogu.

Info za —> mhd.org.pl: II Aukcja Charytatywna Dzieci malują dla dzieci |sp5.krakow.pl: Zaproszenie na aukcję charytatywną na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie
*