Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

I Pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Bożego Miłos...

I Pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 23 lipca 2023

W niedzielę, 23 lipca 2023 r., w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbyła się I Pielgrzymka Seniorów Archidiecezji Krakowskiej. Centralnym jej punktem była Msza św. sprawowana w samo południe w Bazylice Bożego Miłosierdzia. Eucharystii przewodniczył ks. bp Jan Zając, honorowy kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, biskup pomocniczy senior Archidiecezji Krakowskiej.

Zebranych w Bazylice przywitał ks. Zbigniew Bielas, Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przypomniał, że Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych został ustanowiony przez papieża Franciszka w 2021 roku. Jest on obchodzony co roku w czwartą niedzielę lipca, w pobliżu wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Jezusa. – I właśnie dziś przybywa do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Pierwsza Pielgrzymka Seniorów. Serdecznie Was witam, Drodzy Seniorzy i cieszę się, że w tym lipcowym, wakacyjnym czasie możemy na tym szczególnym miejscu modlić się wspólnie i, jak mówił tutaj św. Jan Paweł II 17 sierpnia 2002 roku, „oczyma duszy wpatrywać się w oczy Miłosiernego Jezusa, aby w głębi Jego spojrzenia znaleźć odbicie własnego życia oraz światło łaski, którą już wielekroć otrzymaliśmy i którą Bóg zachowuje dla nas na każdy dzień i na dzień ostateczny”. (…) Niech modlitwa u Pana Jezusa Miłosiernego i wstawiennictwo świętych Patronów: św. Siostry Faustyny, św. Jana Pawła II, św. Anny i św. Joachima wyprosi nam potrzebne łaski. Niech czas pobytu na łagiewnickim wzgórzu miłosierdzia przynosi błogosławione owoce w życiu każdego i każdej z Was.

W homilii ks. bp Jan Zając przypomniał słowa papieża Franciszka, jakie skierował do osób starszych. – To nasze pielgrzymowanie jest czasem usłyszenia wezwania do apostolstwa miłosierdzia, przyjęcia go na nowo, aby z nową gorliwością nieść miłość miłosierną współczesnemu światu. To wielkie wezwanie, pamiętajmy jednak, że za tym wezwaniem docierają do nas słowa Chrystusa Pana: „Nie lękajcie się, Ja zawsze jestem z wami!” – mówił.

W czasie Mszy świętej śpiewał Chór Męski Totus Tuus z Podłęża.

I Pielgrzymkę zorganizował ks. prałat Tomasz Boroń, duszpasterz Seniorów Archidiecezji Krakowskiej. W jej program wpisano wykłady, modlitwę w Godzinie Miłosierdzia oraz Drogę Krzyżową.

Info, foto i wideo za —> Małgorzata Pabis – Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: I Pielgrzymka Seniorów do Łagiewnik