Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Film “Nieplanowane” (“Unplanned&...

Film “Nieplanowane” (“Unplanned”) od 1 listopada 2019 w polskich kinach

Film “Nieplanowane” – w polskich kinach od piątku 1 listopada 2019 r. – to historia Abby Johnson (Ashley Bratcher), jednej z najmłodszych dyrektorek “kliniki” Planned Parenthood w USA, osoby odpowiedzialnej za przeprowadzenie przeszło 22 000 aborcji. Była rzeczniczką sprawy, w którą głęboko wierzyła – pragnęła pomagać kobietom. Tak było do dnia, kiedy ujrzała coś, co odmieniło ją na zawsze… Petycję do amerykańskich producentów filmu z prośbą o udostępnienie go polskim widzom podpisało 224 tysiące osób!

“Nieplanowane” opowiada o najbardziej kontrowersyjnym i polaryzującym społeczeństwo temacie naszych czasów i pokazuje kulisy branży aborcyjnej w USA. To najważniejszy film w tym sporze światopoglądowym, także dlatego, że pokazuje dramatyczną przemianę kobiety, która od wewnątrz tworzyła Planned Parenthood. Wobec jej historii nikt nie pozostanie obojętny, bez względu na to, po której stronie barykady się znajduje… Film przeznaczony jest dla widzów od 15 roku życia.

Zobacz też —> Abp Marek Jędraszewski zachęca do obejrzenia filmu „Nieplanowane”

fot. Rafael Film

Gdzie można obejrzeć film “Nieplanowane”? —> LISTA KIN


– Najbardziej przerażającą rzeczą było to, jak udało im się zinfiltrować media. Jak z ogromnym sukcesem sprzedali swoje kłamstwo do społeczeństwa na masową skalę. Mogą powiedzieć cokolwiek i ludzie po prostu w to wierzą. To jest najbardziej przerażające – ludzie przestali myśleć samodzielnie, wierzą w jakiekolwiek punkty debaty jakie są im narzucane – Abby Johnson

(przeczytaj wywiad Pauliny Guzik/ekai.pl: Była dyrektorem kliniki aborcyjnej, dziś walczy o prawa nienarodzonych)

Film, który w listopadzie wchodzi do polskich kin, był prawdziwym ciosem dla Planned Parenthood – największej sieci klinik aborcyjnych w USA (rocznie wykonują oni ponad 300 tysięcy aborcji, co stanowi 1/3 aborcji w całych Stanach Zjednoczonych). Film był wyświetlany w amerykańskich kinach przez 14 tygodni, przez wiele tygodni utrzymywał się też na szczytach list sprzedawanych DVD. We wrześniu 2019 r. miał premierę w Kanadzie, Meksyku, wkrótce zobaczy go cała Ameryka Łacińska

Film “Nieplanowane” powstał na podstawie książki Abby Johnson i Cindy Lambert pod tym samym tytułem. Książka stała się jedną z najgłośniejszych publikacji w Stanach Zjednoczonych. Abby odsłania w niej sekrety skrywane przez organizację Planned Parenthood, jedną z największych i najgłośniejszych instytucji zajmującej się aborcją. To tajemnice, które nie sposób poznać z żadnych innych książek, prasy czy nawet najbardziej demaskatorskich portali internetowych.

– Niesamowicie inspirujący film w duchu pro-life oparty na bestsellerze Abby Johnson. Na podstawie historii niosących tak silny przekaz jak ta coraz więcej Amerykanów uzmysławia sobie, że życie jest święte – Mike Pence, wiceprezydent Stanów Zjednoczonych

Na podstawie —> nieplanowanewpolsce.pl/Rafael Film/KAI

Zanieś przesłanie filmu “Nieplanowane” do środowiska, w którym żyjesz! —> KLIKNIJ


Abby Johnson opowiada swoją historię specjalnie dla polskich widzów:

NIEPLANOWANE – historia Abby Johnson

NIEPLANOWANE Abby Johnson opowiada swoją historię specjalnie dla polskich widzów! www.nieplanowanewpolsce.pl 1 LISTOPADA W KINACH #unplanned #nieplanowanewpolsce #abbyjohnson

Opublikowany przez Filmy, które zmieniają życie Niedziela, 29 września 2019


O filmie “Nieplanowane”

PREMIERA w Polsce: 1 listopada 2019 (premiera światowa – 29 marca 2019)

gatunek: dramat
kraj produkcji – USA
czas trwania: 110 minut
serwis internetowy: rafaelfilm/nieplanowane | nieplanowanewpolsce.pl

Producenci: Chuck Konzelman, Cary Solomon
Reżyseria i scenariusz (podstawie książki Abby Johnson “Nieplanowane”) : Chuck Konzelman, Cary Solomon
Muzyka: Blake Kanicka

Dystrybucja w Polsce: Rafael Film, Mikael

Obsada:

Ashley Bratcher
Brooks Ryan
Robia Scott
Jared Lotz
Emma Elle Roberts
Robin DeMarco
Robert Thomason
Tina Toner

Zobacz materiały —> dla nauczycieli i duszpasterzy

Kulisy powstania filmu “Unplanned”

Produkcja filmu Nieplanowane (budżet: 6 mln dol.) napotykała wiele przeszkód, ale koniec końców odniosła wielki sukces.

W 2012 r. duet Cary Solomon i Chuck Konzelman, scenarzysta i reżyser, po raz pierwszy natrafił na książkę Abby Johnson “Nieplanowane”. Jej historia była według nich tak fascynująca, że poczuli, iż warto byłoby ją przenieść na ekran. Jednak wewnętrzny głos podpowiadał im, że należy z tym jeszcze poczekać. Po dwóch latach, wiosną 2014 r., skontaktowali się z Abby Johnson i uzyskali prawa do nakręcenia filmu. Raz jeszcze Opatrzność nakazała im jednak czekać. Dopiero wiosną 2016 r. dostali zielone światło na napisanie scenariusza i przystąpienie do realizacji tego projektu.

Po zebraniu większości funduszy produkcja ruszyła na początku 2018 r. Jednak w ostatnim tygodniu przedprodukcyjnym zabrakło środków finansowych na rozpoczęcie zdjęć do filmu. Mimo to ekipa filmowa kontynuowała pracę, modląc się równocześnie o cud. I ten rzeczywiście nastąpił – pojawił się w osobie Mike’a Lindella, założyciela fabryki poduszek My Pillow. W ostatniej chwili zadzwonił on do Cary’ego i Chucka i przelał 1 milion dolarów na dokończenie produkcji.

Jednakże zabezpieczenie finansowe nie uchroniło filmu przed innym zagrożeniem. Historia Abby Johnson mogła być niesamowita, ale nie było aktorki, która mogłaby ją przedstawić.

Chuck i Cary byli mocno zdeterminowani, aby znaleźć możliwie jak najlepszą osobę do tej roli. Wreszcie zdecydowano się na Ashley Bratcher, charyzmatyczną dziewczynę z Karoliny. Mimo zaledwie kilku dni przygotowań i doboru ponad 50 kostiumów zagrała ona fantastycznie, stając się niekwestionowaną twarzą filmu Nieplanowane i ruchu pro-life.

Ashley nie wiedziała jednak, że to opatrzność Boża doprowadziła ją do tego filmu. Gdy z przefarbowanymi już włosami i scenariuszem w ręku zadzwoniła do swojej mamy, by się podzielić z nią informacją o nowej roli, ta niespodziewanie zalała się łzami i wyznała, że w wieku 16 lat, zanim urodziła Ashley, dokonała aborcji. Co więcej, będąc w ciąży z nią, również planowała dokonać takiego samego zabiegu. „Nie wiesz tego, ale leżałam na stole w klinice aborcyjnej, gotowa cię usunąć. Wtedy na salę weszła ciężarna pielęgniarka, a ja zeskoczyłam ze stołu i wyszłam” – wyjawiła zszokowanej córce. Ashley dzieliły sekundy od tego, by w ogóle się nie narodziła, a teraz stała się twarzą ruchu pro-life.

Od premiery filmu Nieplanowane dziewięć stanów USA wprowadziło ustawodawstwo mające na celu ochronę nienarodzonych dzieci. Z pomocą organizacji Abby Johnson prawie 100 pracowników aborcyjnych odeszło z branży pod wpływem filmu. Zanotowano też niezwykły wzrost liczby osób zaangażowanych w ruch pro-life. Niezliczone świadectwa ujawniły także uzdrawiającą moc filmu dla kobiet, które dokonały aborcji.

Film ten ratuje życie dzieci na całym świecie oraz potwierdza wartość i świętość życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Za —> rafaelfilm.pl/Pressbook

Film “Nieplanowane” w Polsce – serwis dystrybutora Rafael Film

Zobacz film (lista kin)
Wspieraj promocję
Zorganizuj pokaz
Opis filmu
Zobacz trailer
Opinie o filmie
Do pobrania
Zapisz się na newsletter
Kontakt


Opinie o filmie “Nieplanowane”

Niesamowicie inspirujący film w duchu pro-life oparty na bestsellerze Abby Johnson. Na podstawie historii niosących tak silny przekaz jak ta coraz więcej Amerykanów uzmysławia sobie, że życie jest święte.

Mike Pence, wiceprezydent Stanów Zjednoczonych

Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz Nieplanowane. Ostrzegam – jest drastyczny, bolesny, ale także… inspirujący.

abp Joseph Naumann, Archidiecezja Kansas City

Dla mnie Nieplanowane to nie tylko film, ale doświadczenie, które dzieliłem z Abby od samego początku, pomagając jej w jej drodze i w kampanii 40 Dni dla Życia. Film w sposób realistyczny ukazuje dynamikę pracy w przemyśle aborcyjnym i w ruchu pro-life. Nie możesz go przegapić!

Fr. Frank Pavone, krajowy dyrektor organizacji Księża za Życiem (Priests for Life)

Zobacz —> więcej opinii

– Bałam się łopatologii stosowanej, tanich frazesów i moralizatorstwa, jak to niestety często bywa w przypadku kina z przesłaniem. Bałam się zbytnich uproszczeń, potraktowania ważnej tematyki w sposób albo zbyt dosłowny, albo prymitywny. Myliłam się. „Nieplanowane” to kino dobre, bo.… wstrząsająco prawdziwe.

Czytaj całość —> gosc.pl, Agata Puścikowska, To trzeba obejrzeć…

Weronika Kostrzewa:

Weronika Kostrzewa o NIEPLANOWANE

"Tylko po tym filmie możemy tak realnie rozmawiać o aborcji i ochronie życia".Weronika Kostrzewa po seansie prasowym filmu "Nieplanowane"#Nieplanowane od 1 listopada w kinachwww.rafaelfilm.pl/nieplanowanewww.nieplanowanewpolsce.pl

Opublikowany przez Filmy, które zmieniają życie Czwartek, 10 października 2019

 


„Moja historia to opowieść o miłości Boga i o cudach, jakie zdziałał w moim życiu” – mówi Abby Johnson, była kierowniczka kliniki aborcyjnej, obecnie działaczka pro-life i wielodzietna matka, autorka książki, na podstawie której powstał film „Nieplanowane” („Unplaned”).

Przeczytaj —> rozmowę Marta Brzezińska-Waleszczyk z Abby Johnson