Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Ks. Zdzisław Błaszczyk biskupem pomocniczym Archid...

Ks. Zdzisław Błaszczyk biskupem pomocniczym Archidiecezji Rio de Janeiro – Komunikat Kurii Metropolitalnej w Krakowie – 4 grudnia 2019

Ks. kanonik Zdzisław Błaszczyk, kapłan Archidiecezji Krakowskiej, pracujący w Archidiecezji Rio de Janeiro w Brazylii, został mianowany biskupem pomocniczym tej diecezji – poinformowała 4 grudnia 2019 r. Stolica Apostolska.

Publikujemy, za Biurem Prasowym Archidiecezji Krakowskiej, komunikat kanclerza Kurii Metropolitalnej w Krakowie ks. Tomasza Szopy:


Kraków, 4 grudnia 2019 r.

Komunikat

Stolica Apostolska poinformowała dzisiaj, że decyzją Ojca Świętego Franciszka ks. kanonik Zdzisław Błaszczyk, kapłan Archidiecezji Krakowskiej, pracujący w Archidiecezji Rio de Janeiro w Brazylii, został mianowany biskupem pomocniczym tej diecezji.

Ks. kanonik Zdzisław Błaszczyk urodził się 8 sierpnia 1969 r., pochodzi z Rudnika w parafii Macierzyństwa Najświętszej Marii Panny w Dziekanowicach. Formację kapłańską oraz wyższe studia teologiczne odbywał w Wyższym Seminarium Archidiecezji Krakowskiej w Krakowie w latach 1988-1994. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk ks. kard. Franciszka Macharskiego w dniu 14 maja 1994 r. w Katedrze na Wawelu. Po święceniach przez cztery lata pracował jako wikariusz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Bolechowicach. Następnie przez dwa lata był wikariuszem w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie-Kurdwanowie. W roku 2000 wyjechał na misje do Brazylii i podjął obowiązki duszpasterskie w Archidiecezji Rio de Janeiro. Od 2013 r. jest proboszczem parafii São Pedro do Mar. Pełnił także funkcję Wikariusza Biskupiego dla regionu Jacarepaguá.

Księdza Biskupa Nominata otoczmy serdeczną modlitwą.

ks. Tomasz Szopa
kanclerz kurii


Info i foto / zobacz więcej zdjęć —> Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej: Ks. Zdzisław Błaszczyk biskupem pomocniczym Archidiecezji Rio de Janeiro

Padre Tiago eleito novo Bispo AuxiliarO Cardeal Dom Orani João Tempesta anunciou hoje, dia 04 de dezembro, através da…

Opublikowany przez Paróquia São Pedro Do Mar-Recreio dos Bandeirantes-RJ Środa, 4 grudnia 2019