Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Dziś i jutro dzieła intronizacji” ...

“Dziś i jutro dzieła intronizacji” – Ogólnopolskie spotkanie czcicieli Chrystusa Króla w Łagiewnikach – 18 listopada 2017

Pod hasłem “Dziś i jutro dzieła intronizacji”, 18 listopada 2017 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się ogólnopolskie spotkanie czcicieli Chrystusa Króla.

Zobacz też —> Obchody rocznicy proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Sesję w Auli Jan Pawła II przy bazylice o godzinie 9.00 otworzą: bp Andrzej Czaja i prof. Andrzej Flaga.

W sesji formacyjnej ks. prof. Marek Chmielewski mówić będzie o „Chrystoformizacji u podstaw życia duchowego”, a bp Andrzej Siemieniewski z Wrocławia o „Afirmacji Chrystusa Króla w Eucharystii i Kościele”.

W sesji programowej, która rozpocznie się o godzinie 11.00, ks. prof. Janusz Królikowski mówić będzie o „Społecznych aspektach królowania Chrystusa”, a bp Stanisław Jamrozek z Przemyśla o „Formacji czcicieli Chrystusa Króla”.

Po Eucharystii, której po modlitwie w Godzinie Miłosierdzia i Koronce do Miłosierdzia Bożego, przewodniczyć będzie bp Stanisław Jamrozek, odbędzie się dyskusja panelowa na temat: „Obrona prawa Bożego a Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej”. Wezmą w niej udział: abp Andrzej Dzięga jako moderator oraz dr hab. Marek Dobrowolski (KUL), dr hab. Krzysztof Wroczyński (KUL), adwokat Jerzy Kwaśniewski (Instytut Ordo Iuris) oraz dr hab. Aleksander Stępkowski (UW).

Na zakończenie uczestniczy spotkania wezmą udział w adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy z cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny, którą od godziny 19.00 poprowadzi Stowarzyszenie „Róża”.

Foto: br. Hieronim Majka CSSp.

Info za —> Faustyna.pl: „Dziś i jutro dzieła intronizacji”