Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Dziesięć lat pierwszopiątkowej adoracji Apostolatu...

Dziesięć lat pierwszopiątkowej adoracji Apostolatu Ratunku Konającym przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

Już dziesięć lat Apostolat Ratunku Konającym ARKa, który działa przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w każdy pierwszy piątek miesiąca podejmuje adorację w Kaplicy Wieczystej Adoracji. W dniach od 3 do 5 września 2023 r. członkowie Apostolatu będą dziękować za ten czas wiernego trwania na modlitwie. – Każde ze spotkań rozpoczniemy o godz. 16.30 w jednej z kaplic w dolnej Bazylice, a zakończymy na Mszy świętej o godz. 18.00 w Bazylice Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy! – mówią.

Jak przypomina ks. Ryszard Świder, opiekun ARKi, adoracja rozpoczęła się z inicjatywy śp. ks. Piotra Mikołaja Marksa, założyciela Apostolatu Ratunku Konającym przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. – Już dziesięć lat przez 24 godziny w każdy pierwszy piątek miesiąca modlimy się za konających, upraszając im łaskę na godzinę śmierci – mówi.

Białe kamizelki z napisem „Apostolat Ratunku Konającym” są znakiem modlitwy zanoszonej w Kaplicy Wieczystej Adoracji i zachętą dla innych nawiedzających to miejsce do podejmowania także walki o każdą duszę.

Pierwsza nasza Adoracja miała miejsce 6 września 2013 roku. Odtąd wiele osób co miesiąc przychodzi na modlitwę. – Na początku zapisywaliśmy się na konkretną godzinę lub dwie, aby zapełnić całą dobę. Dziś większość osób systematycznie uczestniczy w tych adoracjach, widząc wielkie ich owoce i nieustanną potrzebę modlitwy wstawienniczej za najbardziej potrzebujących. Do koszyczka wrzucane są imiona osób, które otaczane są naszą modlitwą, a wiemy, że w krótkim czasie przejdą do wieczności. Największym owocem tych modlitw jest spokojne przejście do wieczności w pojednaniu z Bogiem i ludźmi. Dzięki transmisji online z Kaplicy Wieczystej Adoracji na stronie ⇒ www.misericordia.eu wiemy o łączących się z nami z całego świata, ponieważ ARKa rozeszła się zgodnie z pragnieniem założyciela na cały świat – mówią koordynatorki z ARKi.

Info i foto na podstawie —>  Małgorzata Pabis – Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Dziesięć lat pierwszopiątkowej adoracji Apostolatu Ratunku Konającym

Odwiedź stronę internetową ⇒ apostolatratunkukonajacym.pl