Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Dobra Nowina – Rozważanie na IV Niedzielę Zw...

Dobra Nowina – Rozważanie na IV Niedzielę Zwykłą, Rok C – 30 stycznia 2022: Wszystko jest łaską

Wszystko jest łaską! Wszystko jest darem Bożym! Zarówno to, co zwiemy dobrem, sukcesem, zwycięstwem, jak i to, co jest cierpieniem, złem, porażką. Wszystko jest darem Boga i jest Jego łaską! Tymczasem czy tak to odbieramy w rzeczywistości?… Zapraszamy do wysłuchania refleksji ks. Marka Sudera na IV Niedzielę Zwykłą, Rok C – 30 stycznia 2022 r., zatytułowanej “Wszystko jest łaską”. To 13. odcinek 2. serii podcastu Archidiecezji Krakowskiej “Dobra Nowina”.


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Ks. Marek Suder: Będąc jeszcze w seminarium, jako kleryk czytałem książkę francuskiego pisarza Bernanosa pt. „Pamiętnik wiejskiego proboszcza”. To opowieść o francuskim księdzu, pełnym zapału i gorliwości, który trafia na totalnie zapuszczoną religijnie parafię i trochę jak św. Jan Vianney próbuje ją ożywić duchowo.

Posługuje się w tym zarówno nowatorskimi metodami duszpasterskimi, jak i głęboką modlitwą. Swą kapłańską gorliwość przypłaca utratą zdrowia i cierpieniem, które de facto kończy jego dosyć krótkie życie. Odchodząc z tego świata nie ma jednak okazji cieszyć się jakimś sukcesem duszpasterskim. Można powiedzieć, że parafianie, poza nielicznymi wyjątkami, wcale nie stoją się pobożniejsi, a on sam umiera w cierpieniu. Ot, dosyć smutna historia i pewnie w ogóle bym jej nie zapamiętał, gdyby nie ostatnie słowa tego umierającego proboszcza. Ten człowiek, który, po ludzku patrząc, doznał całkowitej porażki życiowej, niemal nic nie osiągnął i na dodatek umiera w bólu, na łożu śmierci wypowiada niezwykłe zdanie: „Wszystko jest łaską”… No właśnie. Wszystko jest łaską! Wszystko jest darem Bożym! Zarówno to, co zwiemy dobrem, sukcesem, zwycięstwem, jak i to, co jest cierpieniem, złem, porażką. Wszystko jest darem Boga i jest Jego łaską! Tymczasem czy tak to odbieramy w rzeczywistości? …


Łk 4, 21-30 – IV Niedziela Zwykła, Rok C

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza:

“Kiedy Jezus przyszedł do Nazaretu, przemówił do ludu w synagodze:«Dziś spełniły się te słowa Pisma, które słyszeliście». A wszyscy przyświadczali Mu i dziwili się pełnym łaski słowom, które płynęły z ust Jego. I mówili: «Czy nie jest to syn Józefa?»

Wtedy rzekł do nich: «Z pewnością powiecie Mi to przysłowie: Lekarzu, ulecz samego siebie; dokonajże i tu, w swojej ojczyźnie, tego, co wydarzyło się, jak słyszeliśmy, w Kafarnaum».

I dodał: «Zaprawdę, powiadam wam: Żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie. Naprawdę, mówię wam: Wiele wdów było w Izraelu za czasów Eliasza, kiedy niebo pozostawało zamknięte przez trzy lata i sześć miesięcy, tak że wielki głód panował w całym kraju; a Eliasz do żadnej z nich nie został posłany, tylko do owej wdowy w Sarepcie Sydońskiej. I wielu trędowatych było w Izraelu za proroka Elizeusza, a żaden z nich nie został oczyszczony, tylko Syryjczyk Naaman».

Na te słowa wszyscy w synagodze unieśli się gniewem. Porwawszy się z miejsc, wyrzucili Go z miasta i wyprowadzili aż na urwisko góry, na której zbudowane było ich miasto, aby Go strącić. On jednak, przeszedłszy pośród nich, oddalił się.”

Zobacz na brewiarz.pl wszystkie —> Czytania liturgii Mszy św. z niedzieli 30 stycznia 2022


Dobra Nowina to seria rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Info i wideo —> Archidiecezja Krakowska: Dobra Nowina: Wszystko jest łaską. Rozważanie na IV Niedzielę po Narodzeniu Pańskim, Rok C

realizacja: Ks. Marek Suder
montaż: Piotr Ćwik

Posłuchaj o nowej serii podcastów “Dobra Nowina”:

Zobacz więcej —> Archidiecezja Krakowska: Nowa odsłona podcastu z rozważaniami Ewangelii – „Dobra Nowina”


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja