PODZIEL SIĘ

Debata “Miłosierdzie to droga” –...

Debata “Miłosierdzie to droga” – Warszawa, 8 czerwca 2019

Fundacja Domy Serca oraz warszawska Księgarnia na Miodowej zapraszają na debatę poświęconą tematyce miłosierdzia, zatytułowaną “Miłosierdzie to droga”, która odbędzie się w sobotę 8 czerwca 2019 r. o godz. 12:00 w sali św. Jana Chrzciciela (nad księgarnią) przy ul. Miodowej 17/19 w Warszawie.

Opublikowany przez Domy Serca – wolontariat misyjny Poniedziałek, 29 kwietnia 2019

 

Wydarzenie —> na Facebooku


“Miłosierdzie to droga, która łączy Boga z człowiekiem, ponieważ otwiera serce na nadzieję, że będziemy kochani na zawsze, pomimo ograniczenia, jakim jest nasz grzech”.

Papież Franciszek, “Misericordiae vultus”


Zainspirowani słowami papieża Franciszka chcemy zastanowić się nad drogą, jaką przebywa człowiek w stronę Boga oraz jaką przebywa Bóg w stronę człowieka, aby spotkać się w miłosiernym uścisku. Chcemy faktycznie przejść drogę naszego życia i zastanowić się nad momentami kiedy doświadczyliśmy miłosierdzia. A także nad tymi, kiedy to my miłosierdzie okazaliśmy. Miłość Boga jest przecież czymś konkretnym, czymś czego możemy doświadczyć, przeżyć i o czym możemy opowiedzieć. Trudność jednak w tym, aby Jego miłosierdzie zauważyć i rozpoznać.

Chcemy spojrzeć na miłosierdzie z różnych punktów widzenia. Czemu to właśnie miłość jest największą z cnót? Co o miłosierdziu mówili ojcowie i doktorzy Kościoła? Jak odnaleźć miłosierdzie w trakcie posługi misyjnej w najbiedniejszych dzielnicach wielkich miast? Jaki wpływ na sztukę miała idea miłosierdzia i jak wyrażają ją współcześni artyści?

Odpowiedzi na te pytania poszukają w trakcie krótkich wykładów nasi prelegenci, a wśród nich Karolina Staszak – historyk sztuki oraz krytyk, redaktor naczelna miesięcznika „Arteon“ oraz Dominika Pruszczyńska – teolog, dwukrotnie udała się na ponad roczny wolontariat misyjny z Domami Serca do Indii, a następnie Urugwaj.

Debata "Miłosierdzie to droga" - Warszawa, 8 czerwca 2019

Debata organizowana jest przez Domy Serca oraz Księgarnię na Miodowej. Domy Serca są międzynarodową katolicką organizacją misyjną, założoną we Francji w 1990 r., a działającą w Polsce od 2012 r. Celem wolontariatu misyjnego z Domami Serca jest niesienie współczucia i pocieszenia najbardziej potrzebującym i cierpiącym. Każdy Dom Serca umieszczony jest w dzielnicy biedy i otwarty całą dobę, aby przyjąć wszystkich, którzy potrzebują pocieszenia, wsparcia lub pomocy. Jako organizacja stara się szerzyć kulturę współczucia i pocieszenia we wszystkich kręgach.

Wydarzenie rozpocznie się się o godz. 12:00 przy ul. Miodowej 17/19 w Warszawie w Księgarni na Miodowej. Wstęp wolny.

Fundacja “Misericors” objęła debatę patronatem medialnym.

Info za —> domyserca.pl: “Miłosierdzie to droga” – debata