Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Ciacho za Ciacho” w Krakowie – ...

“Ciacho za Ciacho” w Krakowie – Odbudujmy szkołę w Iraku, z gruzów podnieśmy nadzieję! – 18 marca 2018

W niedzielę 18 marca 2018 r. na krużgankach klasztoru oo. dominikanów przy ul. Stolarskiej 12 w Krakowie odbędzie się kolejna edycja akcji “Ciacho za ciacho”, organizowana przez grupę charytatywną „Szpunt”, działającą przy Duszpasterstwie Akademickim Beczka. Hasło najbliższej edycji „Ciacha” brzmi: Odbudujmy szkołę w Iraku, z gruzów podnieśmy nadzieję!

"Ciacho za Ciacho" w Krakowie - Odbudujmy szkołę w Iraku, z gruzów podnieśmy nadzieję! - 18 marca 2018

Wydarzenie —> na Facebooku

„Ciacho za Ciacho” to całodniowy kiermasz książek i ciast, z którego całkowity dochód przekazywany jest na wybrany cel charytatywny. Trwa już kilkanaście lat i przybiera coraz większych rozmiarów. Akcja organizowana jest dwa razy do roku – przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem. Najbliższa edycja odbędzie się 18 marca na krużgankach klasztoru oo. dominikanów przy ul. Stolarskiej 12 w Krakowie.

Podczas akcji „Ciacho za Ciacho” krużganki dominikańskie tradycyjnie będą witać gości zapachem ciast. Oprócz domowych wypieków będzie można również spróbować tych od krakowskich cukierników i blogerów kulinarnych. Na kiermaszu nie zabraknie stosów przeróżnych książek, ręcznie wykonanych ozdób, a także kawiarenki serwującej m.in.: ciepłe napoje, gofry czy tosty.

Dochód z akcji zostanie w całości przekazany siostrom dominikankom z zakonu pw. św. Katarzyny ze Sieny i będzie wykorzystany na remont szkoły znajdującej się w Iraku w miejscowości Kara Kusz, zniszczonej podczas działań wojennych.

„Ciacho za ciacho” ma kilkunastoletnią tradycję. Dzięki dotychczasowym edycjom udało się m.in.: zbudować studnię w Sudanie, zakupić rentgen dla szpitala w Ugandzie, zebrać środki na budowę szkoły w Kamerunie. Wsparto takie miejsca jak: ośrodek dla trędowatych w Indiach, Dom Pomocy Społecznej w Broniszewicach, Fundację „Hipoterapia”, Dom Wspólnoty „L’Arche” w Śledziejowicach, ośrodek dla osieroconych i zaniedbanych dzieci w Fastowie koło Kijowa. Pomoc otrzymali także bezdomni w Krakowskim Centrum Pomocy św. Ojca Pio i domu braci albertynów. Dotychczasowe sukcesy zachęcają tylko do coraz większego zaangażowania naszego duszpasterstwa w tę piękną inicjatywę.

Biorąc pod uwagę działalność duszpasterstwa akademickiego Beczka, w którym całą organizacją zajmują się studenci oraz ojcowie dominikanie, skala wydarzenia jest imponująca. Dzięki wielkoduszności darczyńców w ostatnich edycjach zebraliśmy:

– rok 2015: kwotę 72 300 zł
– rok 2016: kwotę 75 350 zł
– rok 2017: kwotę 82 500 zł

Paulina Krzyżak

Info za —> Archidiecezja Krakowska: Ciacho za Ciacho

Tak, tak! Kolejne Ciacho zbliża się wielkimi krokami ?Jutro ruszamy z ostatnimi przygotowaniami, które potrwają aż do…

Opublikowany przez Beczka na 12 marca 2018