Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Brutalny atak i pobicie księdza w zakrystii Bazyli...

Brutalny atak i pobicie księdza w zakrystii Bazyliki św. Jana Chrzciciela w Szczecinie – 28 lipca 2019

W Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie doszło w niedzielę 28 czerwca 2019 r. do pobicia i zranienia księdza proboszcza tej parafii, dotkliwie ucierpiał również kościelny i zakrystianka – poinformowała kuria szczecińsko-kamieńska.

Trzech agresywnie zachowujących się mężczyzn wtargnęło w niedzielę, 28 lipca 2019 r., ok. godz. 17:30 (przed wieczorną Mszą świętą), do zakrystii Bazyliki św. Jana Chrzciciela w Szczecinie i dotkliwie pobiło księdza proboszcza raniąc go w twarz. Również dotkliwie został zraniony pan kościelny oraz poturbowano panią zakrystiankę. Ksiądz proboszcz oraz pan kościelny wymagali doraźnej pomocy szpitalnej. Ze względu na dotkliwość i głębokość zadanych ran konieczna była interwencja chirurgiczna.

Napastnicy chcieli sami odprawić Mszę św… O szczegółach mówił zaatakowany ks. prał. Aleksander Ziejewski: Prosiłem, żeby wyszli, to nie jest miejsce dla nich, nie chcieli opuścić, zaczęli coś mówić. Mówię: „Proszę pana, proszę wyjść”, to się rozsierdził. Zaczął atakować. Zakrystiankę popchnął kilka razy, mnie uderzył, kościelny, który chciał mnie bronić otrzymał kilka ciosów.

Sprawcy zostali ujęci przez szczecińską Policję. Podejrzani są w wieku od 27 do 53 lat. Wcześniej wielokrotnie wchodzili w konflikt z prawem, byli notowani w policyjnych kartotekach.

Polecamy modlitwie ofiary tego brutalnego pobicia jak również prosimy o modlitwę w intencji nawrócenia i opamiętanie się sprawców.

Info za —> www.kuria.pl / episkopat.pl: Brutalny atak i pobicie księdza w Szczecinie | Radio Maryja: Szczecin: Kolejny przejaw agresji wobec Kościoła i osób wierzących | tvp.info: Zaatakowali księdza w Szczecinie. Chcieli dokonać profanacji