PODZIEL SIĘ

Audiencja Generalna papieża Franciszka – 26....

Audiencja Generalna papieża Franciszka – 26.04.2017. Zawierzenie Polaków św. Wojciechowi

Opiece św. Wojciecha zawierzył Pasterzy i wiernych kościoła w Polsce Franciszek pozdrawiając Polaków podczas środowej audiencji ogólnej w Watykanie. „Zachowajcie żywą, dla przyszłych pokoleń, waszą tradycję duchową i kulturalną, jaka wyrosła na jego krwi” – zachęcił papież pielgrzymów polskich.

„Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. W minioną niedzielę, w święto Miłosierdzia Bożego, wspominaliśmy również św. Wojciecha, patrona Polski. Była to też okazja do świętowania 600-lecia ustanowienia prymasostwa w Gnieźnie. Opiece tego wielkiego biskupa i męczennika, który zaniósł ewangeliczne przesłanie i świadectwo chrześcijańskiego życia na wasze ziemie, zawierzam wszystkich Pasterzy i wiernych kościoła w Polsce. Zachowajcie żywą, dla przyszłych pokoleń, waszą tradycję duchową i kulturalną, jaka wyrosła na jego krwi. Niech Bóg wam błogosławi!” – powiedział Franciszek.

Papieską katechezę streścił po polsku ks. prał. Paweł Ptasznik z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej –> czytaj na episkopat.pl

Info za —> KAI/Episkopat.pl: Papież zawierzył Kościół w Polsce opiece św. Wojciecha
Wideo —> Telewizja Trwam: Audiencja ogólna Papieża Franciszka: 26.04.2017

Wierna miłość Boga do człowieka stanowi podstawę chrześcijańskiej nadziei – powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Kontynuując cykl katechez o nadziei chrześcijańskiej papież wskazał na stałą obecność Boga w życiu ludzi i społeczeństw, także w okresie najtrudniejszych doświadczeń. Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało dziś około 20 tys. wiernych.

Czytaj całość / tekst Katechezy —> KAI/Niedziela.pl: Franciszek: fundamentem nadziei jest miłość Boga do człowieka


Powiązane posty