Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Anioł Pański z papieżem Franciszkiem – Niedz...

Anioł Pański z papieżem Franciszkiem – Niedziela, 9 lutego 2020

– W obliczu przemocy, niesprawiedliwości i ucisku, Kościół nie może zamykać się w sobie, ani ukrywać się w bezpieczeństwie własnego kręgu” – te słowa papież Franciszek wypowiedział w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański w niedzielę 9 lutego 2020 roku. Oparł je na fragmencie Ewangelii św. Mateusza (5, 13-16), który obrazowym językiem przedstawia kryteria owocnej obecności chrześcijan w świecie.

Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież: bądźmy solą i światłem pośród ludzi

Wideo i tekst papieskiego rozważania —> Radio Maryja/TV Trwam: Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem

W czasie południowego spotkania z wiernymi papież Franciszek nawiązał do obchodzonego dzień wcześniej, 8 lutego 2020 r. – we wspomnienie św. Józefiny Bakhity, Światowego Dnia Modlitwy i Refleksji przeciwko Handlowi Ludźmi (…) Zauważył też, że organizacje przestępcze sięgają po coraz nowocześniejsze środki komunikacji, aby swoimi podstępnymi działaniami werbować ofiary…

Zobacz więcej — Vaticannews.va: Papież wzywa do zaangażowania w walkę z handlem ludźmi

Po modlitwie Anioł Pański, Papież Franciszek po raz kolejny zaapelował o zakończenie wojny w Syrii i wezwał wspólnotę międzynarodową do interwencji w sprawie katastrofalnej sytuacji ludności cywilnej w tym kraju (…) Na zakończenie apelu zaprosił zebranych do modlitwy za umiłowaną oraz umęczoną Syrię.

Zobacz więcej — Vaticannews.va: Papież apeluje o pokój w Syrii