Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Akcja “Różaniec do Granic” – tak...

Akcja “Różaniec do Granic” – tak było 7 października 2017! – “Informacje Dnia” TV Trwam

Ponad milion Polaków wzięło udział w sobotę 7 października 2017 r., święto Matki Bożej Różańcowej, w ogólnopolskiej inicjatywie “Różaniec do Granic”, by modlić się o nawrócenie i jedność oraz pokój dla Polski i całego świata.

Akcja modlitewna  rozpoczęła się o godzinie 10.30 w 320 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach kraju. Najpierw uczestnicy Różańca wysłuchali katechez. Następnie w kościołach odprawione zostały Msze św. Po Mszach św. i adoracji Najświętszego Sakramentu wierni udali się do specjalnych „stref modlitwy”  rozmieszczonych co kilkaset metrów wzdłuż całej granicy Polski, która liczy ponad 3,5 tysiąca kilometrów.

Także porty lotnicze w całym kraju uczestniczyły we wspólnej modlitwie.

Zobacz —> Mapę Miejsc Modlitwy

Do modlitwy przyłączyli się także wierni w kilkudziesięciu miejscach na świecie, m.in. w Paryżu, Londynie, Dublinie, Amsterdamie, Neapolu, w Nowej Zelandii oraz w Japonii. Także w żołnierze stacjonujący w bazie lotniczej w Bagram w Afganistanie odmówili modlitwę różańcową.

Czytaj całość / wideo —> Radio Maryja: Polska dała świadectwo światu, że jest gotowa bronić wartości chrześcijańskich

Zobacz też —> Relacje i fotogalerie Telewizji Trwam i Radia Maryja z akcji “Różaniec do Granic”


„Różaniec do granic” był transmitowany w Radiu Maryja o godz. 14.00. Wcześniej, bo o godz. 11.00 TV Trwam i Radio Maryja transmitowały Eucharystię w Parafii św. Krzyża w Zakopanem. Mszy św. przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski – metropolita krakowski.

Polecamy —> „Różaniec do Granic” 7 października 2017 – Homilia abp. Marka Jędraszewskiego w Zakopanem


Organizatorzy akcji zapraszają do przesyłania im własnych relacji z wydarzenia:

„Stwórzmy wielką, ewangelizacyjną, pierwszą w historii transmisję online pod hashtagiem #rozaniecdogranic!

Oznaczajcie zdjęcia i filmy w sieci #rozaniecdogranic. A po wydarzeniu wysyłajcie je do nas! Chcemy z Waszych materiałów zmontować film o wydarzeniu „Różaniec Do Granic”.

Pliki można wysyłać za pomocą następujących serwisów internetowych: www.wetransfer.com, www.myairbridge.com (tu można przesyłać większe pliki), – www.sendit.com, www.dropbox.com.

W trakcie obróbki materiałów będziemy się zgłaszać do właścicieli, by ustalić sposób wykorzystania materiałów.

Co ważne! Prosimy pamiętajcie, że najważniejsza jest modlitwa! Dlatego prosimy o zachowanie kultury i umiaru w trakcie robienia filmów i zdjęć.”

Oficjalny serwis akcji —> http://rozaniecdogranic.pl