Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Akcja „Jadę na ŚDM” – sportowa pomoc młodzie...

Akcja „Jadę na ŚDM” – sportowa pomoc młodzieży dla Syryjczyków

 

Chodzisz? Biegasz? Jeździsz na rowerze, rolkach, hulajnodze? Korzystasz przy tym z Aplikacji, która mierzy twoje osiągnięcia? Jesteś na dobrej drodze, aby zamienić pokonywane kilometry na miłosierdzie. 22 maja ruszyła nowa odsłona akcji “Jadę na ŚDM”

Akcja została zainicjowana 22 maja, w dzień comiesięcznej modlitwy za ŚDM w Panamie. – Tworzymy grupę aktywnych ludzi, którzy mają dobre serce i chcą wspólnie razem dotrzeć do Panamy, pokonując kilometry w sposób duchowy – wyjaśniają organizatorzy.

Nowa odsłona projektu zachęca młodzież do włączenia się w pomoc Caritas Polska mieszkańcom Syrii. – Wystarczy jedna, dowolna aktywność w ciągu dnia i jeden SMS o treści “SYRIA” na numer charytatywny Caritas 72052 (2,46zł). Potem wyślij do nas screena na adres jadenasdm@gmail.com lub przez FB: Jadę na ŚDM i wtedy zaliczymy twoje kilometry, dzięki którym wspólnie pokonamy drogę z Krakowa do Panamy (10 049km w lini prostej). Aż tyle i tylko tyle! – zachęcają organizatorzy.

Więcej o akcji można przeczytać TUTAJ.

Inicjatywę „Jadę na ŚDM” stworzyło dwóch kapłanów archidiecezji krakowskiej z myślą o promocji ŚDM Kraków 2016. Ks. Marcin Rozmus z Woli Batorskiej i ks. Piotr Burtan w Wieliczki pokonali ponad 9 tys. km, przemierzając Europę specjalnie oznakowanym autem i zapraszając na spotkanie młodych w Polsce. Także „syryjską” edycję projektu przygotowują i koordynują wspólnie.

O projekcie przychylnie wypowiada się także rzecznik Caritas Polska Paweł Kęska: „Z jednej strony każda pomoc dla poszkodowanych wskutek wojny w Syrii jest bezcenna, ponieważ oni żyją w fatalnych warunkach i w strasznym dramacie, którego my w Polsce nie rozumiemy. Z drugiej strony taka pomoc jest bezcenna dla tych, którzy pomagają, dlatego, że każdy wyraz troski jest zaangażowaniem w sprawy tego świata. To postawa społeczna, która jest czymś więcej niż tylko przekazaniem 2,50 zł: jest wzięciem odpowiedzialności

Info za —> Krakow2016.com: “Jadę na ŚDM” w drodze do Panamy

oraz ekai.pl: „Jadę na ŚDM” – młodzi Polacy pomogą Syryjczykom