Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Adwentowe rekolekcje “Warsztat Józefa”...

Adwentowe rekolekcje “Warsztat Józefa” – Odcinek 7: “Ojciec w cieniu” – Ks. Michał Olszewski SCJ i o. Michał Legan OSPPE – 23 grudnia 2021

Dlaczego Józefa możemy nazwać “cieniem Ojca” i co to oznacza dla Kościoła i każdego wierzącego, rozmawiają w siódmym, ostatnim już odcinku rekolekcji adwentowych „Warsztat Józefa”, zatytułowanym “Ojciec w cieniu”, ks. Michał Olszewski SCJ i o. Michał Legan OSPPE. Odcinek rekolekcji przygotowanych przez portal profeto.pl miał premierę w poniedziałek 23 grudnia 2021 r.

Zobacz wszystkie odcinki —> Rekolekcji adwentowych “Warsztat Józefa”

Nawiązując do powieści Jana Dobraczyńskiego, za którą papież Franciszek nazywa św. Józefa „cieniem Ojca”, o. Michał Legan stwierdza, że Kościół żyje w blasku Józefa. – Wielkie postaci w historii Kościoła, w których blasku się ogrzewamy, same potrafiły usuwać się w cień – dodaje ks. Michał Olszewski.

Józef jest cieniem Ojca z dwóch powodów. – Po pierwsze samym sobą odzwierciedla kształt Boga Ojca – jest podobny do Boga Ojca. Po drugie, znika niezauważenie – pojawia się na kartach Ewangelii tylko wtedy, gdy wszystko od niego zależy – mówi o. Legan.

Dziękując za wspólny czas rekolekcji przygotowujących do świąt Bożego Narodzenia, ks. Michał Olszewski zachęcił do medytacji nad osobą św. Józefa.

Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


“Ojciec w cieniu” to ostatni z siedmiu odcinków rekolekcji przygotowanych przez Profeto. Cykl „Warsztat Józefa” został oparty o list papieża Franciszka z okazji kończącego się Roku św. Józefa „Patris corde”. Wideo-rozważania prowadzi duet ks. Michał Olszewski SCJ – twórca grupy medialnej i prezes Fundacji Profeto i o. Michał Legan OSPPE – rzecznik prasowy sanktuarium na Jasnej Górze i wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Odcinki ukazywały się w kolejne poniedziałki i czwartki Adwentu 2021 roku na portalu profeto.pl.

Fundacja “Misericors” jest jednym z patronów medialnych rekolekcji adwentowych “Warsztat Józefa”.

Wydarzenie —> na Facebooku

Info i wideo —> profeto.pl: Rekolekcje Adwentowe 2021 „Warsztat Józefa” – Odcinek 7 “Ojciec w cieniu” – ks. Michał Olszewski SCJ i o. Michał Legan OSPPE

Fundacja Profeto.pl – Sercański Sekretariat na rzecz Nowej Ewangelizacji, to nowoczesne środowisko przepowiadania Dobrej Nowiny, z wykorzystaniem zarówno tradycyjnych metod głoszenia Słowa Bożego, jak i nowatorskich rozwiązań multimedialnych. Poprzez portal i radio Profeto dociera codziennie do tysięcy osób ze Słowem Bożym, rekolekcjami on-line, relacjami z wydarzeń ewangelizacyjnych i chrześcijańską muzyką. Dzięki działalności charytatywnej Fundacja pomaga osobom w trudnej sytuacji materialnej, wykluczonym społecznie czy pokrzywdzonym przemocą. Najnowszym dziełem Fundacji jest budowa specjalistycznego centrum pomocy „Archipelag – Wyspy Wolne od Przemocy”.


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja