Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Abp Jędraszewski w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia...

Abp Jędraszewski w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – Msza św. dla chorych

Abp Marek Jędraszewski przewodniczył w niedzielny poranek Mszy św. dla chorych w kaplicy klasztornej przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Była to pierwsza Eucharystia, którą nowy metropolita krakowski odprawił po wczorajszym ingresie do Katedry wawelskiej.

Na wstępie abp Jędraszewski podkreślił, że to dla niego prawdziwa łaska i źródło wielkiej radości, że pierwszą po ingresie Eucharystię może odprawić w miejscu, gdzie prawie 80 lat temu „dopełniła się ziemska pielgrzymka św. Siostry Faustyny”. „Obejmując wczoraj pasterską posługę w Kościele Krakowskim, tym samym przestałem być metropolitą łódzkim. A właśnie tam, w Łodzi i w jej okolicach, dane mi było nawiedzać zarówno miejsca związane z początkami jej życia na ziemi, jak i te, w których miłosierny Chrystus niejako wyrwał ją z tego świata i skierował do życia w klasztorze” – mówił.

Abp Jędraszewski odniósł się także do odczytanej Ewangelii o Jezusowych błogosławieństwach z Kazania na Górze i stwierdził, że słysząc słowa „błogosławieni miłosierni” przed oczami staje na pewno postać św. Brata Alberta Chmielowskiego. Zacytował także słowa modlitwy św. Faustyny z jej „Dzienniczka”, proszącej o to, by Jezus przenikał ją całą, aby mogła Go odzwierciedlić w całym swoim życiu. „Módlmy się wraz ze św. Faustyną, aby On nas całych Sobą przenikał – właśnie po to, byśmy odzwierciedlali Go w całym naszym życiu” – zaapelował.

Czytaj całość —> episkopat.pl: Abp Jędraszewski przewodniczył Mszy św. dla chorych w Łagiewnikach

Przeczytaj też —> Abp Marek Jędraszewski w diecezji miłosierdzia

Źródło: KAI / episkopat.pl