Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

8 marca 2021 na Jasnej Górze – 14. Święto Ko...

8 marca 2021 na Jasnej Górze – 14. Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast

W poniedziałek 8 marca 2021 r. na Jasnej Górze odbędzie się spotkanie kobiet w ramach XIV Święta Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast. Wydarzenie jest okazją do wyrażenia wdzięczności za dar bycia kobietą. Jest też zaproszeniem do refleksji nad geniuszem kobiecego powołania, którego wzorem jest Maryja.

Wideo —> Jasna Góra Klasztor Ojców Paulinów: XIV Święto Kobiet u najpiękniejszej z niewiast – (8.03.2021 Jasna Góra)

Spotkanie kobiet na Jasnej Górze jest nawiązaniem do wielkiej modlitwy, zwłaszcza w roku 1926, kiedy to kobiety dokonały ponownego aktu zawierzenia Matce Bożej i przekazały Jej królewskie symbole – jabłko i berło – obierając Maryję na Królową każdej polskiej duszy, informują organizatorzy: częstochowski oddział Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana i klasztor jasnogórski.

XIV Święto Kobiet na Jasnej Górze jest również nawiązaniem do modlitwy z 1982 roku, kiedy to polskie kobiety złożyły „kielich życia i przemiany”, jako dar dziękczynienia za 600-letnią obecność Matki Bożej w polskim Narodzie. Prosiły wówczas o szacunek dla każdego poczętego człowieka.

W tym roku Dzień Kobiet wpisuje się w przygotowania do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. W tym kontekście słowa Prymasa Tysiąclecia skierowane do kobiet i o kobietach „A jednak sobie radzicie …” przypomni dr Anna Sutowicz z „Civitas Christiana” we Wrocławiu.

Program:

godz. 17.30  –  Msza święta z zawierzeniem w Kaplicy Matki Bożej pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego, biskupa pomocniczego Archidiecezji Częstochowskiej

godz. 18.30 – Wieczór u Najpiękniejszej z Niewiast w Sali Papieskiej

godz. 21.00 – Apel Jasnogórski

Na Jasną Górę organizatorzy zapraszają nie tylko kobiety. Wydarzenie będzie transmitowane w Radiu Jasna Góra oraz w Internecie. Więcej informacji o spotkaniu można znaleźć na stronie www.jasnagora.com.

Zobacz też —> Dziękujemy ci, kobieto! – Św. Jan Paweł II

Info na podstawie —> Civitas Christiana o/w Częstochowie / Jasna Góra / BP KEP: 8 marca: XIV Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast


Dołącz do Get Mercy – dodawaj swoje intencje, wspieraj innych modlitwą i postem: