Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

8 maja 2021 – 20. Pielgrzymka Kierowców na J...

8 maja 2021 – 20. Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę

W sobotę 8 maja 2021 roku w Sanktuarium Narodowym na Jasnej Górze odbędzie się modlitwa za Kierowców w ramach 20. Jubileuszowej Pielgrzymki Kierowców na Jasną Górę pod hasłem “Pod Twoją obronę, Maryjo, uciekają się kierowcy”.

Polecamy też —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja

O godz. 11.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu zostanie odprawiona Msza św. w intencji Kierowców i Dobroczyńców MIVA Polska z zawierzeniem Kierowców i podróżujących oraz misjonarzy Matce Najświętszej, Królowej Polski.

Mszy św. będzie przewodniczył o. dr Kazimierz Szymczycha SVD, Sekretarz Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, a homilię z okazji jubileuszowej pielgrzymki wygłosi ks. dr Marian Midura, Krajowy Duszpasterz Kierowców i inicjator pielgrzymowania kierowców. Dyrektor MIVA Polska ks. Jerzy Kraśnicki zawierzy wszystkich kierowców i misjonarzy Naszej Pani Jasnogórskiej.

Całą relację będzie można śledzić przez Radio Jasna Góra, on-line na www.jasnagora.pl oraz na Facebooku MIVA Polska.

Wraz z Kustoszami Jasnej Góry – Ojcami i Braćmi Paulinami – otoczymy naszą modlitwą wszystkich kierowców i użytkowników pojazdów wypraszając łaskę bezpiecznych podróży i jednocześnie apelując o odpowiedzialną i rozsądną jazdę. Będziemy też dziękować Panu Bogu przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski za służbę i pomoc kierowców podczas pandemii. Polecimy też wszystkich polskich misjonarzy i misjonarki podróżujących po misyjnych drogach, wypraszając im łaskę wytrwałości i odwagi w wypełnianiu swojej misji w tym trudnym czasie. Dziękujemy też Panu Bogu za ich wierność i trwanie na posterunkach misyjnych podczas pandemii. Przedstawimy także wszystkie intencje przesłane do biura MIVA Polska przez Dobroczyńców i Przyjaciół MIVA Polska. Będziemy również kontynuować nasze błaganie do Matki o ustanie pandemii.

Tegoroczna Pielgrzymka odbędzie się w trwającym jeszcze czasie pandemii i będzie przebiegać w formie ograniczonej z powodu restrykcji. W ramach Pielgrzymki Kierowców uda się jedynie kilkuosobowa delegacja Krajowego Duszpasterstwa Kierowców i MIVA Polska. Pozostających w domach zapraszamy do duchowego pielgrzymowania na wzór złotych grup pielgrzymkowych.

Coroczne pielgrzymowanie kierowców na Jasną Górę odbywa się także w duchu misyjnym jako wdzięczność wszystkim Kierowcom i Dobroczyńcom za współpracę z MIVA Polska i wspieranie misjonarzy w zakupie środków transportu dla misjonarzy. W tym też duchu w czasie tegorocznej modlitwy zostanie przedstawiona i złożona na Jasnej Górze „Księga Wdzięczności MIVA Polska” zawierająca listy i podziękowania od misjonarzy z całego świata wraz ze zdjęciami zakupionych pojazdów z pomocą MIVA Polska na przestrzeni ostatniego roku 2020. Modlitwę dziękczynną za kierowców w imieniu misjonarzy odmówi ks. Piotr Pochopień, misjonarz Fidei Donum, pochodzący z diecezji kieleckiej, pracujący w Guarapuava w Brazylii.

Łącznie w 2020 roku MP zrealizowała 78 projektów na zakup 137 różnych pojazdów: 52 samochody; 2 ambulanse (z  funduszy akcji Ratujemy Życie – Misyjny Ambulans),  4 busy; 2 traktory; 24 motocykle; 51 rowerów dla katechistów (akcja uCZYNek Wiary); 1 koń z wozem.

Łączna suma przekazanej pomocy w 2020 roku wyniosła: 796.021 Euro.

Podczas Mszy św. jako dar pielgrzymkowy i znak włączenia się w duchowe pielgrzymowanie zostaną przekazane symboliczne czeki na wózki dla niepełnosprawnych na misjach w ramach akcji Promienie Miłosierdzia. Zostanie przekazana pomoc od kierowców polskich na zakup 100 wózków inwalidzkich na wszystkie kontynenty świata: do Bangladeszu (Azja), Kamerunu i Togo (Afryka), Papui Nowej Gwinei (Oceania), Peru (Ameryka Płd.). Suma pomocy na wymienione wózki wynosi 46.670 zł.

MIVA Polska w tegorocznej edycji akcji „Promienie Miłosierdzia” realizuje łącznie 45 projektów od misjonarzy na zakup 700 wózków inwalidzkich do najbiedniejszych zakątków świata.

Ramowy program tegorocznej modlitwy za kierowców na Jasnej Górze:

• 10.30 – rozpoczęcie modlitwy i czuwanie w Kaplicy Cudownego Obrazu;

• 11.00 – Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu w intencji Kierowców i Dobroczyńców MIVA Polska z zawierzeniem Kierowców i podróżujących oraz misjonarzy Matce Najświętszej, Królowej Polski i św. Krzysztofowi;

• 13.00 – Droga krzyżowa na wałach jasnogórskich (z zachowaniem rygorów epidemiologicznych) w intencji ofiar wypadków drogowych, szczególnie tych, którzy stracili życie i odnieśli rany w wypadkach i kolizjach drogowych w ostatnim czasie.

Pierwsza Ogólnopolska  Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę miała miejsce 18 maja 2002 roku. Mszy św. pielgrzymkowej przewodniczył wtedy bp Jan Wątroba, ówczesny pomocniczy biskup częstochowski.

Info za —> MIVA Polska/episkopat.pl: 8 maja: 20. Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę


Dołącz do Get Mercy – dodawaj swoje intencje, wspieraj innych modlitwą i postem: