Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

73. rocznica Powstania Warszawskiego – Homil...

73. rocznica Powstania Warszawskiego – Homilia abp. Henryka Hosera SAC – 1 sierpnia 2017

– To był ogromny zryw ducha. To był taki zryw, który jest dla nas tytułem do dumy i wdzięczności – stwierdził w homilii abp Henryk Hoser SAC podczas Mszy św. w katedrze warszawsko-praskiej z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

– Są tacy, którzy w Powstaniu Warszawskim nie widzą wartości, są tacy, którzy uważają, że był aktem nieodpowiedzialności, ale jednak, gdy spojrzymy całościowo na to powstanie, uświadamiamy sobie, że miało sens. Niewątpliwie skończyło się klęską, niepowodzeniem, śmiercią prawie 20 tysięcy powstańców i prawie 200 tysięcy wszystkich, łącznie z ludnością cywilną. Skończyło się zburzeniem Warszawy. To powoduje, że jest wielu krytyków powstania. Z drugiej zaś strony, gdy spojrzymy na powstanie w kategoriach duchowych, a więc tych niematerialnych, które są trwałe, nie przemijają, wówczas uświadamiamy sobie jak wielkie to było znaczenie tego zrywu powstańczego, które nie miało sobie podobnego w całej okupowanej Europie. Było zupełnie wyjątkowe – mówił ordynariusz warszawsko – praski

Info za —> SalveTV: Abp H. Hoser SAC: Powstanie Warszawskie – duma i wdzięczność (homilia z 1 VIII 2017)


Salve TV www.salvetv.pl to nowa chrześcijańska telewizja internetowa. Główną ideą Salve TV jest emisja programów informacyjnych, rozrywkowych i edukacyjnych – przyjemnych w formie i wartościowych w treści.

SalveTV w social media:

FACEBOOK: https://www.facebook.com/SalveTVpl
TWITTER: https://twitter.com/TvSalve
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/tvsalve