Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

7 kwietnia 2019 – 14. Marsz Świętości Życia ...

7 kwietnia 2019 – 14. Marsz Świętości Życia w Warszawie – “Tato to ja!” – Zaproszenie

W niedzielę 7 kwietnia 2019 r. ulicami Warszawy przejdzie 14. Marsz Świętości Życia. Poprzedzą go Msze święte o godz. 11:00: w archikatedrze warszawskiej pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, w katedrze św. Floriana na Pradze pod przewodnictwem bp. Romualda Kamińskiego. Tegorocznemu Marszowi towarzyszy hasło “Tato to ja!” – jego organizatorzy chcą zwrócić uwagę na niezastąpioną rolę ojca w przyjęciu dziecka oraz w jego wychowaniu.


Zobacz —> relację z Marszu

Na zakończenie Mszy św. rodziny będą mogły przyjmować specjalne błogosławieństwo. Po Mszy św. uczestnicy marszu przejdą pod Kolumnę Zygmunta i tam połączą się z marszem, który przyjdzie z diecezji warszawsko-praskiej.

O godz. 12. 40 XIV Marsz Świętości Życia wyruszy sprzed Kolumny Zygmunta. Po uformowaniu szyku marsz przejdzie Krakowskim Przedmieściem do Bazyliki Świętego Krzyża i tam nastąpi zakończenie.

Zaproszenie —> Salve NET: XIV Marsz Świętości Życia (Zaproszenie video)

Serwis internetowy —> Marszu Świętości Życia

Wydarzenie —> na Facebooku

Marsz Świętości Życia nawiązuje do Dnia Świętości Życia, obchodzonego 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W swej istocie jest podkreśleniem wartości życia, między innymi obroną praw do życia każdego człowieka: nienarodzonego, cierpiącego, wykluczonego. Marsz to święto rodzin i wszystkich, którzy dbają o najmłodszych, najsłabszych, wykluczanych. Udział w marszu to „tak” dla życia.

Hasłem tegorocznego marszu są słowa “Tato to ja!”a tematem poruszanym przy tej okazji będzie ojcostwo. Przypomniana będzie m. in. nauka zawarta w adhortacji św. Jana Pawła II „Familiaris consortio.

– Do współtworzenia marszu Świętości Życia zaprosiliśmy ojców, także tych skupionych w różnych stowarzyszeniach i wspólnotach. Będą wśród nich m.in. przedstawiciele takich inicjatyw jak Tato.net, Rycerze Kolumba, Rycerze Jana Pawła II czy Przymierze Wojowników – poinformowała podczas briefingu Beata Chojnacka z duszpasterstwa rodzin archidiecezji warszawskiej. Zanim marsz wyruszy sprzed Kolumny Zygmunta ojcowie podzielą się swoim doświadczeniem z warszawiakami oczekującymi na rozpoczęcie marszu.

Czytaj więcej —> archwwa.pl: „Tato to ja!” Zapraszamy na jutrzejszy Marsz Świętości Życia!

Znakiem rozpoznawczym marszu jest też akcja „Pielucha dla Malucha”, w ramach której mieszkańcy Warszawy będą zbierać artykuły dla niemowląt. Zostaną one przekazane do prowadzonego przez archidiecezję warszawską Domu Samotnej Matki w Chyliczkach jak również do podobnej placówki prowadzonej przez warszawsko-praską Caritas w Zielonce.

Organizatorami Marszu Świętości Życia w Warszawie są archidiecezja warszawska i diecezja warszawsko-praska.

Tak było na Marszu w roku 2018 —> FOTORELACJA

Po raz pierwszy Marsz Świętości Życia odbył się w Warszawie 25 marca 2006 r. Od 2010 r. w jego organizację włączyła się diecezja warszawsko-praska. W poprzednich latach w Marszu Świętości Życia brało udział ok. 10 tys. mieszkańców Warszawy.

Zobacz więcej o Marszu Świętości Życia 2019:

XIV Marsz Świętości Życia

„Tato to ja!” Zapraszamy na jutrzejszy Marsz Świętości Życia!

List Biskupa Romualda Kamińskiego przed XIV Marszem Świętości Życia

⇒ XIV Marsz Świętości Życia (Zaproszenie video)

XIV Marsz Świętości Życia: Msza w archikatedrze warszawskiej