Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

7 czerwca 2017 – wspomnienie Męczenników z P...

7 czerwca 2017 – wspomnienie Męczenników z Pariacoto: bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka

W środę 7 czerwca przypada wspomnienie liturgiczne bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka, misjonarzy-męczenników z Pariacoto.

O godz. 16.30 w Bazylice Franciszkanów w Krakowie rozpoczęły się centralne obchody ku czci Błogosławionych Misjonarzy-Męczenników. Uroczystościom przewodniczył ordynariusz diecezji Chimbote w Peru, na terenie której ćwierć wieku temu franciszkanie posługiwali i ponieśli śmierć męczeńską. Na zakończenie Eucharystii ordynariusz krakowskich franciszkanów o. Marian Gołąb posłał trzech braci na misje – dwóch do Uzbekistanu i jednego na Ukrainę.

Wszystko o Męczennikach z Pariacoto —> www.meczennicy.franciszkanie.pl

Wideo “Świadkowie Nadziei”: Z inicjatywy franciszkańskiej Prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię w Krakowie powstał teledysk do hymnu beatyfikacyjnego pierwszych polskich misjonarzy-męczenników: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Wykonał go najlepszy krakowski realizator telewizyjny Włodzimierz Czwartosz.

Słowa hymnu „Świadkowie nadziei” napisał poeta, teolog duchowości franciszkańskiej, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Franciszkanów w Krakowie – o. Andrzej Zając OFMConv. Muzyka została natomiast skomponowana przez peruwiańskiego muzyka Enrique Mesiasa.

Więcej —> frgiovanni: Świadkowie nadziei – teledysk do hymnu beatyfikacyjnego