Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

40 lat Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego

40 lat Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego

W roku 2021 mija 40 lat odkąd działa Salezjański Ośrodek Misyjny, który nieprzerwanie wspiera misje salezjańskie w świecie. W ramach działalności Ośrodka zrealizowano ponad 550 Projektów Misyjnych i od 20 lat prowadzony jest program Adopcji na Odległość, dzięki któremu zapewniono dostęp do nauki, leczenie i wyżywienie dla dziesiątek tysięcy dzieci i młodzieży.

Polecamy też —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja

Zobacz —> Serwis jubileuszowy

Centralne obchody jubileuszu odbędą się 19 czerwca 2021 roku w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie (ul. Kawęczyńska 53). O godzinie 12.00 odprawiona będzie uroczysta Msza święta, podczas której wolontariusze otrzymają krzyże misyjne. W najbliższym czasie wyjadą oni pracować w Afryce, Azji, Europie i Ameryce Południowej.

Transmisja online obchodów jubileuszowych:

O godzinie 15.00 rozpocznie się krótki program misyjny, który poprowadzi Paulina Guzik, dziennikarka telewizyjna, prowadząca i autorka programu „Między Ziemią a Niebem”. Podczas spotkania odbędzie się panel z misjonarzami i wolontariuszami misyjnymi, telemost z misjonarzami oraz koncert Magdy Anioł. Msza święta i program misyjny transmitowany będzie również on-line.

Aby ukazać piękno misji Magda Anioł i Adam Szewczyk przygotowali okolicznościowy hymn jubileuszowy „Twoja misja”, a  Kazimierz Hojna, wodzirej odpowiedzialny za animacje taneczne na Lednicy, stworzył ⇒ układ taneczny.

Salezjański Ośrodek Misyjny powstał jako dom dla misjonarzy. Z czasem stał się zapleczem na rozwijanie działalności misyjnej. Powstały nowe działy – Projekty Misyjne i Adopcja na Odległość, które umożliwiały materialne wsparcie placówek misyjnych. W 2002 roku Ośrodek rozpoczął przygotowywanie wolontariuszy świeckich do wyjazdu na misje. Tak powstał Międzynarodowy Wolontariat Don Bosco (MWDB). W ramach prowadzonej działalności kilkaset młodych ludzi wyjechało na wolontariat misyjny, aby na krańcach świata służyć Bogu i człowiekowi. Oddają swój czas i swoją pracą pomagają potrzebującym.

Dopełnieniem świętowania jubileuszu będzie Campo Bosco, festiwal dla młodych, który odbędzie się w dniach 19-22 sierpnia w Czerwińsku nad Wisłą przeżywany w duchu misyjnym. Salezjański Ośrodek Misyjny serdecznie zaprasza do wspólnego świętowania.

Info za —> Salezjański Ośrodek Misyjny w Warszawie


Czynisz dobro, pomagasz? Podziel się swoim świadectwem, zainspiruj innych!