Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

4 września 2020 – Dzień Modlitwy i Postu w i...

4 września 2020 – Dzień Modlitwy i Postu w intencji Libanu

Pragnę zaprosić wszystkich do przeżycia dnia modlitwy i postu w intencji Libanu, który odbędzie się w piątek, 4 września – zaapelował papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej, 2 września 2020 roku.

Zobacz też —> Tragedia w Bejrucie – Caritas Polska z pomocą po wybuchu z 4 sierpnia 2020

Miesiąc po tragedii, która dotknęła Bejrut w dniu 4 sierpnia 2020, papież Franciszek zaapelował do wszystkich mieszkańców Libanu o odwagę i nadzieję. Podkreślił, że Libańczycy, nawet w najtrudniejszych okresach swojej historii, zachowali wiarę w Boga, pokazali, że potrafią uczynić ze swojej ziemi miejsce tolerancji i szacunku dla wszystkich.

„Pragnę zaprosić wszystkich do przeżycia dnia modlitwy i postu w intencji Libanu, który odbędzie się w piątek, 4 września. Razem z mieszkańcami tego kraju będzie modlił się mój przedstawiciel, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej. Będzie on towarzyszył zebranym oraz przekaże moje współczucie i solidarność z cierpiącymi” – powiedział papież Franciszek.

Ojciec Święty zaznaczył, że wszyscy są zaproszeni, również przedstawiciele innych wyznań i religii. „Mam nadzieję, że przyłączycie się do tej inicjatywy w sposób, który uznacie za najbardziej odpowiedni, jednak najważniejsze jest abyśmy tego dnia byli wszyscy razem”.

Info za —> vaticannews / BP KEP: 4 września: Dzień Modlitwy i Postu w intencji Libanu na prośbę papieża Franciszka