Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

4-7 listopada 2021 w Warszawie – Ogólnopolsk...

4-7 listopada 2021 w Warszawie – Ogólnopolski Kongres Jezusa Chrystusa Króla

W piątą rocznicę Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, od 4 do 7 listopada 2021 r., w Warszawie odbędzie się Ogólnopolski Kongres pod hasłem „W diecezjach i parafiach »Króluj nam, Chryste!«ˮ. Organizatorem spotkania jest Ogólnopolskie Dzieło Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla oraz delegat KEP do spraw Ruchów Intronizacyjnych bp  Stanisław Jamrozek.

Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Ogólnopolski Kongres Jezusa Chrystusa Króla to realizacja Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana z 2016 roku. Kongres rozpocznie się w czwartek, 4 listopada po południu. W kolejnych dniach zaplanowano m.in. wspólną Eucharystię oraz wykłady ułożone w pięć sesji kongresowych.

W pierwszym dniu Kongresu Eucharystii w Bazylice Świętego Krzyża będzie przewodniczył delegat Konferencji Episkopatu Polski do spraw Ruchów Intronizacyjnych bp  Stanisław Jamrozek, w drugim dniu – abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu, a w trzecim bp Andrzej Czaja, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP.

Msza Święta w niedzielę, w ostatnim dniu Kongresu będzie poprzedzona Orszakiem Jezusa Chrystusa Króla, który w południe wyruszy spod Bazyliki Świętego Krzyża i przejdzie w uroczystej procesji do archikatedry św. Jana Chrzciciela. Tam o godz. 13.30 zostanie odprawiona Msza Święta na zakończenie Kongresu. Przewodniczyć jej będzie metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga.

Kolejne sesje kongresowe będą poświęcone m.in. różnemu ujęciu królestwa Bożego oraz królowania Chrystusa. Prelegenci powiedzą m.in. o św. Janie Pawle II, bł. kard. Stefanie Wyszyńskim, św. s. Faustynie Kowalskiej oraz Służebnicy Bożej Rozalii Celakównie jako polskich prorokach królowania Chrystusa. Będzie też mowa o encyklice Piusa XI „Quas Primas”, a także o rozumieniu budowania królestwa Bożego w parafii i diecezji oraz roli dzieci, młodzieży, rodzin, osób chorych czy też wspólnot w szerzeniu królestwa Bożego. Temat biskupów i kapłanów, jako budowniczych Królestwa Bożego podejmie bp Andrzej Czaja. Natomiast o wyzwaniach stojących przed osobami konsekrowanymi powie przewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego bp Jacek Kiciński CMF.

Ogólnopolski Kongres Jezusa Chrystusa Króla miał odbyć się już w 2020 roku z okazji 95. rocznicy wydania przez papieża Piusa XI encykliki „Quas Primas” – ustanawiającej w Kościele – Święto Chrystusa Króla. Z powodu pandemii został on przeniesiony jednak na rok obecny i stał się okazją do obchodów piątej rocznicy Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Akt proklamowano w krakowskich Łagiewnikach z udziałem Episkopatu Polski 19 listopada 2016 r., na zakończenie obchodów Roku Miłosierdzia w Polsce i Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Dzień później akt był odmawiany we wszystkich polskich kościołach.

Info za / szczegółowy program Kongresu —> BP KEP: Ogólnopolski Kongres Jezusa Chrystusa Króla (4-7 listopada)

Foto ilustracyjne: Maciej Górnicki – Opoka.photo / CC0


Posłuchaj zapowiedzi:

Wideo —> Radio Maryja/TV Trwam: W czwartek rozpocznie się Ogólnopolski Kongres Jezusa Chrystusa Króla

Zobacz też —> Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana – Tak było 19 listopada 2016 r. w Łagiewnikach


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja