Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

31. Franciszkańskie Spotkanie Młodych – R...

31. Franciszkańskie Spotkanie Młodych – “Tchnienie” – Kalwaria Pacławska, 22-28 lipca 2018

W niedzielę 22 lipca 2018 r. rozpoczęło się w Kalwarii Pacławskiej po raz 31. najstarsze ogólnopolskie spotkanie dla młodzieży o charakterze religijnym: Franciszkańskie Spotkanie Młodych, organizowane przez ojców franciszkanów konwentualnych z Krakowskiej Prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię oraz Biuro Franciszkańskich Spotkań Młodych. Tegoroczne wydarzenie odbywa się w dniach 22-28 lipca pod hasłem “Tchnienie”.

– To, co jest zapisane w Słowie, nieustannie wydarza się w naszym życiu – także tych wszystkich, którzy znaleźli się tutaj, na Kalwarii. Jezus zaprasza nas na to miejsce pustynne, gdzie znajduje się około tysiąca osób. To miejsce pustynne, w którym możesz odpocząć, w którym może odpocząć w tobie to wszystko, co cię przerasta – mówił w homilii o. Marcin Drąg OFMConv podczas Mszy świętej w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej, która rozpoczęła w niedzielę 31. Franciszkańskie Spotkanie Młodych w Kalwarii Pacławskiej.

Czytaj dalej  —>relację z inauguracji 31. FSM

Franciszkańskie Spotkanie Młodych —> na Facebooku

Wideo —> Franciszkańskie Spotkanie Młodych: 31 FSM – Zapowiedź

Franciszkańskie Spotkanie Młodych po raz kolejny gromadzi młodych ludzi z całego kraju na Kalwarii Pacławskiej. To czas spotkań z Bogiem i drugim człowiekiem oraz doświadczania wspólnoty – nie tylko podczas nabożeństw i spotkań o charakterze modlitewnym, ale także wydarzeń integracyjnych, koncertów, seansów filmowych czy zajęć sportowych. Uczestnicy spotykają się w grupach, biorą udział w konferencjach z zaproszonymi gośćmi, którzy dzielą się z z nimi swoją wiedzą i doświadczeniami.

W tym roku, wśród gości znaleźli się m.in.: Krzysztof Zanussi, Marcin Zieliński czy Tomasz Terlikowski. Podczas koncertów dla uczestników Franciszkańskiego Spotkania Młodych wystąpią: niemaGOtu, Rock&Fire, Warszawska Orkiestra Sentymentalna czy franciszkański zespół Fioretti z Krakowa, który obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia swojego powstania. Z tej okazji Fioretti zagra koncert jubileuszowy, który odbędzie się w piątek, 27 lipca o godz. 20:00.

Zobacz —> Program 31. Franciszkańskiego Spotkania Młodych

Hasło tegorocznego Franciszkańskiego Spotkania Młodych to “Tchnienie”, podczas którego – jak twierdzą organizatorzy – “… postaramy się odkryć na nowo to Boskie Tchnienie w nas samych w Kościele i otaczającym nas świecie. Będziemy poznawać Osobę Ducha Świętego”. I chociaż format Spotkania w Kalwarii Pacławskiej się nie zmieni, to jednak ” (…) wszystko zadzieje się w szczególnej modlitwie i obecności Ducha Świętego. Nic więc nie będzie do końca takie samo“.

Więcej informacji na stronie: fsm.franciszkanie.pl


Wideorelacja – Dzień 1. Franciszkańskiego Spotkania Młodych 2018


Wideorelacja – Dzień 2. Franciszkańskiego Spotkania Młodych 2018


Wideorelacja – Dzień 4. Franciszkańskiego Spotkania Młodych 2018


Info za —> Biuro FSM / Archidiecezja Krakowska: W niedzielę rozpoczyna się 31. Franciszkańskie Spotkanie Młodych

Opublikowany przez Franciszkańskie Spotkanie Młodych Wtorek, 27 marca 2018


RSS Aktualności 31. Franciszkańskiego Spotkania Młodych

 • Ruszyły zapisy na Zimowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych! 14 stycznia 2023
  Na najbliższe zimowe ferie przygotowujemy już dla Was kolejne spotkanie. Jesteście ciekawi? 17. Zimowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych na Kalwarii Pacławskiej (23-28 stycznia) oraz 2. Zimowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych „West” w Głogówku (14-17 lutego) odbędą się pod hasłem „Przejście”. O czym będziemy mówić podczas ZFSM? Wszyscy mamy świadomość, że nasze istnienie opiera się na stałym przechodzeniu... […]
 • Hymn 35. FSM 1 sierpnia 2022
  Artykuł Hymn 35. FSM pochodzi z serwisu Franciszkańskie Spotkanie Młodych.
 • 35 FSM: Powołani do istnienia. Zabawa 31 lipca 2022
  https://youtu.be/PkWFb7eMjik Artykuł 35 FSM: Powołani do istnienia. Zabawa pochodzi z serwisu Franciszkańskie Spotkanie Młodych.
 • Dzień 7 – foto 31 lipca 2022
  Artykuł Dzień 7 – foto pochodzi z serwisu Franciszkańskie Spotkanie Młodych.
 • 35. FSM za nami 30 lipca 2022
  Nadszedł ten niewyczekiwany dzień – sobota 30 lipca, gdy kończymy Spotkanie. Wyjazdy trwały już od samego rana, ale najwięcej z nas ruszyło do swoich domów tuż po mszy, której przewodniczył o. Piotr Kantorski, ceremoniarz FSM-u. Na homilii mówił: Odnosząc się do dzisiejszego Słowa, Bóg przewidział dla Maryi wielkie rzeczy, dał jej Słowo, proroctwo, wizję. Przed... […]