PODZIEL SIĘ

31. Franciszkańskie Spotkanie Młodych – R...

31. Franciszkańskie Spotkanie Młodych – “Tchnienie” – Kalwaria Pacławska, 22-28 lipca 2018

W niedzielę 22 lipca 2018 r. rozpoczęło się w Kalwarii Pacławskiej po raz 31. najstarsze ogólnopolskie spotkanie dla młodzieży o charakterze religijnym: Franciszkańskie Spotkanie Młodych, organizowane przez ojców franciszkanów konwentualnych z Krakowskiej Prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię oraz Biuro Franciszkańskich Spotkań Młodych. Tegoroczne wydarzenie odbywa się w dniach 22-28 lipca pod hasłem “Tchnienie”.

– To, co jest zapisane w Słowie, nieustannie wydarza się w naszym życiu – także tych wszystkich, którzy znaleźli się tutaj, na Kalwarii. Jezus zaprasza nas na to miejsce pustynne, gdzie znajduje się około tysiąca osób. To miejsce pustynne, w którym możesz odpocząć, w którym może odpocząć w tobie to wszystko, co cię przerasta – mówił w homilii o. Marcin Drąg OFMConv podczas Mszy świętej w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej, która rozpoczęła w niedzielę 31. Franciszkańskie Spotkanie Młodych w Kalwarii Pacławskiej.

Czytaj dalej  —>relację z inauguracji 31. FSM

Franciszkańskie Spotkanie Młodych —> na Facebooku

Wideo —> Franciszkańskie Spotkanie Młodych: 31 FSM – Zapowiedź

Franciszkańskie Spotkanie Młodych po raz kolejny gromadzi młodych ludzi z całego kraju na Kalwarii Pacławskiej. To czas spotkań z Bogiem i drugim człowiekiem oraz doświadczania wspólnoty – nie tylko podczas nabożeństw i spotkań o charakterze modlitewnym, ale także wydarzeń integracyjnych, koncertów, seansów filmowych czy zajęć sportowych. Uczestnicy spotykają się w grupach, biorą udział w konferencjach z zaproszonymi gośćmi, którzy dzielą się z z nimi swoją wiedzą i doświadczeniami.

W tym roku, wśród gości znaleźli się m.in.: Krzysztof Zanussi, Marcin Zieliński czy Tomasz Terlikowski. Podczas koncertów dla uczestników Franciszkańskiego Spotkania Młodych wystąpią: niemaGOtu, Rock&Fire, Warszawska Orkiestra Sentymentalna czy franciszkański zespół Fioretti z Krakowa, który obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia swojego powstania. Z tej okazji Fioretti zagra koncert jubileuszowy, który odbędzie się w piątek, 27 lipca o godz. 20:00.

Zobacz —> Program 31. Franciszkańskiego Spotkania Młodych

Hasło tegorocznego Franciszkańskiego Spotkania Młodych to “Tchnienie”, podczas którego – jak twierdzą organizatorzy – “… postaramy się odkryć na nowo to Boskie Tchnienie w nas samych w Kościele i otaczającym nas świecie. Będziemy poznawać Osobę Ducha Świętego”. I chociaż format Spotkania w Kalwarii Pacławskiej się nie zmieni, to jednak ” (…) wszystko zadzieje się w szczególnej modlitwie i obecności Ducha Świętego. Nic więc nie będzie do końca takie samo“.

Więcej informacji na stronie: fsm.franciszkanie.pl


Wideorelacja – Dzień 1. Franciszkańskiego Spotkania Młodych 2018


Wideorelacja – Dzień 2. Franciszkańskiego Spotkania Młodych 2018


Wideorelacja – Dzień 4. Franciszkańskiego Spotkania Młodych 2018


Info za —> Biuro FSM / Archidiecezja Krakowska: W niedzielę rozpoczyna się 31. Franciszkańskie Spotkanie Młodych

Opublikowany przez Franciszkańskie Spotkanie Młodych Wtorek, 27 marca 2018


RSS Aktualności 31. Franciszkańskiego Spotkania Młodych

 • Komunikat 6 sierpnia 2020
  1 sierpnia zakończyło się 33. Franciszkańskie Spotkanie Młodych w wersji on-line. Po powrocie do swoich domów grupy organizacyjnej, stwierdzono wśród jej członków przypadki zakażenia koronawirusem. O sytuacji został poinformowany sanepid, który nałożył kwarantannę na wszystkich, którzy mieli bezpośredni kontakt z zakażonymi. Prosimy Was o wsparcie i modlitwę. Artykuł Komunikat pochodzi z serwisu Franciszkańskie Spotkanie Młodych.
 • Hymn 33 FSM 4 sierpnia 2020
  Pobierz Artykuł Hymn 33 FSM pochodzi z serwisu Franciszkańskie Spotkanie Młodych.
 • 33 FSM #online – wideo cz. 3/3 2 sierpnia 2020
  https://youtu.be/1gIZ8Z8t_Zw Artykuł 33 FSM #online – wideo cz. 3/3 pochodzi z serwisu Franciszkańskie Spotkanie Młodych.
 • Dziel się swoją tożsamością 2 sierpnia 2020
  Ostatni dzień 33. Franciszkańskiego Spotkania Młodych był zupełnie inny niż te, które znamy. Zwykle pakujemy się w pośpiechu, żegnamy nowych i starych przyjaciół, życząc sobie spotkania za rok. Tym razem FSM zakończyliśmy wieczorem koncertem Fioretti z małą widownią. Jednak zanim się to stało przeżyliśmy, dzięki transmisji, piękne świadectwo wiary, jakie dali Marcin i Monika Gomułkowie.... […]
 • Dzień 4 – foto 2 sierpnia 2020
  Artykuł Dzień 4 – foto pochodzi z serwisu Franciszkańskie Spotkanie Młodych.