Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

30 maja 2021 – Pielgrzymka mężczyzn do Matki...

30 maja 2021 – Pielgrzymka mężczyzn do Matki Bożej Piekarskiej

W niedzielę 30 maja 2021 r. w Piekarach Śląskich spotkają się mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymujący do Matki Bożej Piekarskiej w intencji oddalenia epidemiologicznego zagrożenia oraz o przywrócenie osobom chorującym łaski zdrowia. Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, który wygłosi homilię.

Polecamy też —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja

Bezpośrednią transmisję z pielgrzymki przeprowadzą: Telewizja Polonia i TVP Katowice oraz stacje radiowe: Radio eM i Radio Katowice.

Pielgrzymi modlić się będą o oddalenie od epidemicznego zagrożenia oraz o przywrócenie osobom chorującym łaski zdrowia. „Bożej Opatrzności powierzymy: ludzi pracy, samorządowców, kadrę naukową śląskich uczelni, młodzież i osoby rozeznające powołanie do służby kapłańskiej. Wdzięcznością i modlitwą otoczymy personel medyczny i wolontariuszy, a także dziadków, ojców i synów, współodpowiedzialnych za jakość życia moralnego i religijnego wielopokoleniowych rodzin Górnego Śląska” – zapowiedział abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki.

Transmisja online z Bazyliki w Piekarach Śląskich:

Pielgrzymki mężczyzn do Piekarskiej Pani organizowane są od 1947 roku. Ze względu na sytuację pandemiczną w tym roku liczba pielgrzymów zostanie ograniczona do 10 tys. osób, a wszystkich uczestników modlitewnego spotkania będą obowiązywały zasady sanitarne wyrażona dezynfekcją dłoni, zasłanianiem w plenerze ust i nosa maseczką oraz zachowaniem stosownego dystansu.

Info na podstawie —> Archidiecezja Katowicka / BP KEP: 30 maja: Pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich z udziałem Przewodniczącego Episkopatu

– Budujmy cywilizację miłości. Temu posłuży także pielgrzymka piekarska – mówił w Radiu eM abp Wiktor Skworc. Metropolia katowicki zaprosił do udziału w dorocznej męskiej pielgrzymce osobiście na wzgórzu piekarskim, albo za pośrednictwem transmisji.

Abp Wiktor Skworc zauważył, że tegoroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej odbywa się w Roku Św. Józefa. Przypomniał list apostolski papieża Franciszka na ten rok „Patris Corde” (Ojcowskim sercem) i zapowiedział, że w ślad za nim będzie na wzgórzu piekarskim zachęcał, by mężczyźni ojcowskim sercem spoglądali i w przeszłość, i w teraźniejszość, i w przyszłość…

Więcej / posłuchaj rozmowy —> Archidiecezja Katowicka: Budujmy cywilizację miłości; temu posłuży także pielgrzymka piekarska


Czynisz dobro, pomagasz? Podziel się swoim świadectwem, zainspiruj innych!