Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

27 stycznia 2023 w Wielogłowach – Msza św. z...

27 stycznia 2023 w Wielogłowach – Msza św. z modlitwą o beatyfikację ojca Józefa Andrasza SJ

Na Sądecczyźnie trwają przygotowania do uroczystych obchodów 60. rocznicy śmierci o. Józefa Andrasza SJ, pochodzącego z Wielopola krakowskiego spowiednika św. Faustyny Kowalskiej. W piątek 27 stycznia 2023 r. o godz. 18.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Wielogłowach, Mszy świętej, podczas której wierni będą modlić o Jego beatyfikację, przewodniczył będzie wicepostulator procesu beatyfikacyjnego ojca Józefa Andrasza SJ, o. Mariusz Balcerak SJ z Krakowa.

1 lutego 2023 r. przypada 60. rocznica śmierci o. Józefa Andrasza, krakowskiego spowiednika i kierownika duchowego św. Siostry Faustyny, wielkiego apostoła Bożego Miłosierdzia, który zapoczątkował nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego w Sanktuarium w Łagiewnikach i przez publikacje rozszerzył nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w formach przez nią przekazanych w bardzo wielu krajach świata… W ostatnim czasie została powołana i zaprzysiężona komisja historyczna i teologiczna, która zajmie się procesem beatyfikacyjnym o. Andrasza, który zmarł 1 lutego 1963 r. w Krakowie. W Parafii w Wielogłowach (pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny) na terenie której znajduje się kościół pw. Miłosierdzia Bożego, o. Józef Andrasz SJ został ochrzczony w 1891 r. i działa tu prężnie Stowarzyszenie szerzące jego kult.

Zobacz wydarzenie —> na Facebooku

W piątek 27 stycznia 2023 odbędzie się tu Wieczór z Jezusem Miłosiernym, który poprowadzi o. Mariusz Balcerak SJ. Na wydarzenie złożą się; Msza Św. w intencjach składanych do Miłosierdzia Bożego, refleksja nad Słowem,  adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo.

Zobacz też —> andrasz.jezuici.pl: Rusza proces beatyfikacyjny spowiednika św. Faustyny

Natomiast 1 lutego 2023 r. o godz. 17.00 w Królowej Górnej odbędzie się Msza św. w intencji beatyfikacji ojca Andrasza. Z tej parafii wyszedł bowiem prywatny kult ojca Andrasza.

Również w tym dniu celebrowana będzie jubileuszowa Msza święta o godz. 18.00 w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie. Przy tej bazylice, w kolegium jezuickim, ojciec Józef Andrasz SJ mieszkał i pracował przez długie lata.

Info i foto na podstawie —> jezuici.pl: 60. rocznica śmierci ojca Józefa Andrasza SJ oraz wieloglowy.net.pl: III Niedziela Zwykła | faustyna.pl: Przed rocznicą śmierci o. Józefa Andrasza SJ 

Odwiedź serwis dedykowany o. Józefowi Andraszowi SJ —> andrasz.jezuici.pl


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja